נסראללה: "לא אנחנו ביצענו את הפיגועים, ננקום את מות מורנייה בצורה ראויה"

בתום שבוע של פיגועים נגד מטרות ישראליות והכחשה של אירגון חיזבאללה שהוא מעורב, אומר הערב מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה כי הוא "לא יודע" מי עומד מאחורי מתקפת הטרור. עם זאת הוא הוסיף ואיים: "חיזבאללה לא ינקום את מותו של מורנייה בהריגתם של אנשים מן המניין, יום יבוא וננקום בצורה ראויה"

מול עשרות אלפי צופים משולהבים וכשהוא מוקרן על מסכי ענק, נשא הערב מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה נאום בעצרת השנתית למותו של איש הארגון עימד מורנייה. את דבריו של נסראללה העברנו בשידור חי.

בדבריו הוא התייחס לשרשרת ניסיונות הפיגוע במטרות ישראליות בהודו, גאורגיה ותאילנד בשבוע האחרון, אך התנער מאחריות ואמר כי הוא אינו יודע מי ניסה לבצע את הפיגועים. עם זאת, איים נסראללה כי "חיזבאללה לא ינקום את מותו של מורנייה בהריגתם של אנשים מן המניין". לדבריו, "דמו של מורנייה זורם בעורקינו. יום יבוא וננקום בצורה ראויה. אנחנו יודעים שישראל נערכת לכך".

נסראללה האשים בנאומו חלק ממדינות ערב, שלדבריו משתפות פעולה עם ארה"ב וישראל "נגד פלסטין". "הפרויקט הציוני מהווה איום לאזור כולו", אמר.

"כמה מדינות ערביות משתפות פעולה עם ארה"ב, המערב וישראל נגד האינטרסים הלאומיים שלהן ושומרים על הישות הציונית", הוסיף. "חלק מהממשלות האלה בגדו בלבנון ובפלסטין". לדבריו, "המדינה היהודית מראה סימני פחד קיומי. דאגה ואי-בהירות שולטות היום בהלך הרוח הישראלי לגבי ההתפתחויות באזור. ישראל חוששת לקיומה".

נסראללה קרא למצרים "להיות עירנים" לניסיונות האמריקניים והישראלים "לערער את יציבות המדינה": "ההזדמנות היחידה של ישראל כיום היא ליצור כאוס וקונפליקט מכוון". בנושא סוריה אמר: "המערב, ארה"ב וישראל רוצים להפיל את המשטר הסורי בגלל עמדתו כלפי ההתנגדות, התמיכה בחיזבאללה ובחמאס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת