אירן במסר תקיף לחמאס: "שום פיוס עם ישראל"

אמש דווח בהרחבה על פגישתם בטהרן של המנהיג הרוחני עלי חמנאי וראש ממשלת חמאס איסמעיל הנייה. אך היום מתברר: בפגישה הבהיר חמנאי כי לא יקבל את התמתנות חמאס, נוכח הסכם הפיוס עם פת"ח, אירועי "האביב הערבי" והמחלוקות הפנימיות. "יש להיזהר מהסתננותם של אנשי פיוס לחמאס", אמר חמנאי להנייה

הנייה וחמנאי, היום בטהרן (סוכנות הידיעות פארס)

עדות נוספת לניסיונות האירניים לעורר מתיחות באזור - ב"שלט רחוק": המנהיג הרוחני של אירן, עלי חמנאי, שלח אתמול מסר תקיף לחמאס בל תמתן את עמדותיה במסגרת הסכם הפיוס עם פת"ח ותסכים להסדר פשרה כלשהו עם ישראל - כך מדווח העיתון "א-ראי" הרואה אור במפרץ.

על פי הדיווח, את המסר החריף העביר חמנאי במהלך פגישתו הלבבית עם ראש ממשלת חמאס בעזה, איסמעיל הנייה, שנועד עמו אמש בטהרן. "תמיד צריך להיזהר מפני הסתננותם של אנשי פיוס לארגון ההתנגדות, על מנת להחליש אותו", אמר חמנאי בפגישה, כפי שגם פורסם באתר האינטרנט שלו.

בכלי תקשורת ערביים דווח בשבועות האחרונים על חששה הכבד של אירן מפני השלכות תהליך הפיוס בין פת"ח לחמאס. בכירים ברפובליקה האסלאמית חוששים מפני התמתנות של גורמים בחמאס, במיוחד על רקע מאבקי הכוחות בתוך הארגון ואירועי "האביב הערבי".

"נשחרר את כל פלסטין - מהים עד הנהר"

באירן ובעזה דווח אמש בהרחבה על הפגישה בין חמנאי להנייה. במהלך הפגישה בירך הנייה את חמנאי על חגיגות יום השנה ה-33 למהפכה האיסלאמית באירן, וזכה לתשבחות ותמיכה מצד טהרן. "העמים האיסלאמיים תומכים בהתנגדות בפלסטין", הבהיר חמנאי במהלך הפגישה. "אין לנו ספק בכושר עמידתכם האיתנה, וכך גם של אחיכם בהתנגדות. הסוגיה הפלסטינית היא סוגיה איסלאמית, והיא עומדת במרכז התעניינותנו. אירן עומדת איתן לצד העניין הפלסטיני, ותעמוד לעד לצד העם הפלסטיני והתנגדותו".

"נשחרר את כל האדמות הפלסטיניות מהים ועד הנהר", אמר מצדו הנייה בפגישה, כשהתייחס למטרות של ממשלתו. "נדגיש את דרך ההתנגדות ואת המהות האיסלאמית של העניין הפלסטיני".

בינתיים, נמשכים מאמצי התיאום בכל הנוגע למימוש הפיוס. אתמול נועד יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן עם ראש המועצה הצבאית העליונה במצרים, הגנרל מוחמד חוסיין טנטאווי, וסקר בפניו את מאמצי הפיוס לרבות את פרטי הסכם דוחא שנחתם בשבוע שעבר בקטאר בין פת"ח לחמאס.

הבוקר המשיך הנייה את סיורו במדינות המפרץ, כשהגיע לאבו דבי. במהלך הסיור הוא ינהל שיחות עם בכירים מקומיים בנושאי הפיוס הפלסטיני, המצור על עזה ושיקום הרצועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת