עדות מחומס: "הצבא משתמש בנו כמגן אנושי"

מעשי הזוועה בעיר חומס הנצורה נמשכים: על פי עדויות של תושבים, הצבא מציב אותם על טנקים כמגן אנושי, כדי למנוע תקיפות של כוחות המורדים על משוריינים החונים בעיר. בינתיים, העצרת הכללית של האו"ם תדון היום במצב בסוריה, בעקבות דחיית אסד את היוזמה המתוקנת של הליגה הערבית

פעילים חמושים בסוריה. הכתישה נמשכת (רויטרס)

מזה יותר משבועיים כותש הצבא הסורי את העיר השלישית בגודלה בסוריה, והעדויות הקשות על מעשי המשטר ממשיכות לזרום מרחובות חומס. לדברי עדי ראייה, צבא סוריה משתמש בתושביה כ"מגן אנושי" ומציב אותם על טנקים בניסיון למנוע פעולות חמושות של כוחות האופוזיציה נגד משורייני הצבא הפועלים בעיר.

אמש נהרגו 36 בני אדם בעימותים בסוריה, מתוכם 10 בעיר חומס. הצבא המתפרס בעיר מבודד שכונות שלמות. "הבית שלי רועד, כמעט מתמוטט. אנחנו נמות בגלל המצור על העיר", סיפר אחד מתושבי העיר, עומר.

בינתיים, נראה כי אסד ממשיך לסרב להיכנע לניסיונות לפתור את המשבר במישורים הדיפלומטיים. אמש הודיעה שגרירות סוריה בקהיר כי היא דוחה את יוזמת הליגה הערבית המתוקנת, שגיבשו שרי החוץ של הליגה. בתגובה, קראה אמש הליגה הערבית לאו"ם לשלוח כוחות צבא לסוריה, על מנת להביא לסיום שפיכות הדמים במדינה - "יהיה המחיר אשר יהיה", לדברי הנציג הסעודי בליגה.

"לא מפתיע שא-זוואהרי נגד אסד"

הבוקר תדון העצרת הכללית של האו"ם בנעשה בסוריה, ובדיון תיטול חלק גם נציבת זכויות האדם של הארגון. ייתכן שכבר במהלך היום יצביעו המשתתפים על העברת התיק הסורי לבית הדין הבינלאומי בהאג. לקראת הדיון היום, אמרו גורמים אמריקנים כי ההערכה היא שעד כה נהרגו כ-7,000 בני אדם במהומות בסוריה, 700 מהם רק בשבוע האחרון.

בארצות הברית הגיבו אמש לקלטת הווידאו, השנייה במספר, שפרסם שלשום מנהיג ארגון "אל-קעידה" איימן א-זוואהרי, בה כינה את אסד "קצב" וקרא להפלתו. "אין זה מפתיע שא-זוואהרי מנסה להישאר רלוונטי בקלטת הווידאו הזאת", אמר גורם אמריקני בכיר לרשת CNN. "הוא עשה אותו הדבר בימי המהפכה במצרים. אבל אין שום היגיון בהעדפתם של אנשי האופוזיציה בגורמים קיצוניים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת