אירן מחרימה את הרשתות החברתיות

מאז יום חמישי האחרון מתקשים עשרות מיליוני אירנים להכנס לחלק מהאתרים הפופולרים ברשת, בהם גם אתרי הרשתות החברתיות. בטהרן החלו לאחרונה בצעדים שנועדו להגביל את יכולות הגלישה האנונימית ברשת על מנת למנוע התאגדות, כפי שקרה במדינות איסלמיות רבות. גורמים בטהרן אף שוקלים להתנתק לחלוטין מרשת האינטרנט העולמית

גם לפייסבוק מתקשים להכנס, אירן (חדשות 2)

נפסקת הקשקשת ברשת: בשבועות האחרונים גילו כ-30 מיליון מתושבי אירן כי אינם יכולים להכנס עוד לשירותי האינטרנט הפופולרים, בניהם לשירותי הדואר האלקטרוני של ג'ימייל, יאהו ולמספר רשתות חברתיות. כך מדווח עיתון "הארץ".

על פי דיווחים המגיעים מהרפובליקה האסלאמית, מאז יום חמישי האחרון חסמה ממשלת אירן פרוטלוקלי תקשורת מאובטחים המשמים את רב האתרים הפופולרים ברשת. המהלך מתבצע על רקע החגיגות לציון 33 שנים למהפכה האיסלמית.

המשטרה המקומית באירן פתחה לאחרונה גם במבצע רחף היקף להגבלת הגלישה בבתי קפה ברחבי טהרן. בעלי העסקים שמאפשרים בתחומם גלישה באינטרנט התבקשו לאסוף פרטים מזהים על הגולשים בטרם מתן השירות, וזאת במטרה שכוחות הביטחון המקומי יוכלו להתחקות אחריהם במידת הצורך.

חסימת השירות נובעת, ככל הנראה, מרצון של המשטר למנוע התקוממות כלפי כפי שקרה בשאר מדינות המזרח התיכון בהם פרץ "האביב הערבי" שהפיל משטרים רבים והצליח לאגד מיליוני אזרחים באמצעות אותן רשתות חברתיות. לאחרונה אף דווח כי ייתכן ואירן תחליט להתנתק באופן מוחלט מרשת האינטרנט העולמית.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת