עם משמר כבוד ושטיח אדום: הנייה התקבל באירן בכבוד מלכים

ראש ממשלת חמאס בעזה נחשב בישראל ובמקומות רבים בעולם לאישיות מוקעת, אבל עובדת היותו מנהיג של ארגון טרור איסלאמי לא הפריעה לראשי שלטון האייתוללות להעניק לו חיבוק חם. בפגישה שערך עם סגן נשיא אירן הובטח לו: "נגן על הפלסטינים מפני המשטר הציוני הנפשע"

הנייה בביקור באירן (חדשות 2)

ראש ממשלת חמאס ברצועה איסמעיל הנייה החל הבוקר את היום השני לביקורו הרשמי של אירן. הנייה נחת בטהרן אתמול והתקבל בכבוד מלכים על ידי צמרת ההנהגה ברפובליקה האיסלאמית.

סוכנות הידיעות האירנית "פארס" דיווחה כי בפגישה רשמית שנערכה בין הנייה לבין מוחמד רזה-רחימי, סגנו של הנשיא מחמוד אחמדינג'אד, נאמר להנייה כי "אירן רואה בהגנה על העם הפלסטיני המדוכא מפני המשטר הציוני הפושע סוגיה עקרונית והיא לעולם לא תזנח אותה".

אחת ממטרות הביקור שעורך ראש ממשלת חמאס באירן היא העברת מסר לגורמים במזרח התיכון בכלל ולישראל בפרט שלפיו חרף המתח שהתגלע סביב הנעשה בסוריה והמשך התמיכה בשלטונו של בשאר אסד, נותרו היחסים בין ארגון הטרור העזתי לבין הרפובליקה האיסלאמית הדוקים. כלי התקשורת באירן סיקרו באופן נרחב את הגעתו של הנייה, שזכה לקבלת פנים ממלכתית של משמר כבוד עם נחיתתו בנמל התעופה הבינלאומי בטהרן.

בישראל העבירו מסר לעולם: לאירן וחמאס אותן מטרות

הבירה האירנית היא התחנה הרביעית במסע הדילוגים שעורך ראש ממשלת חמאס ברצועה - והוא הגיע אליה בתום ביקורים שערך בקטאר, בחריין וכווית. בעיתונות האירנית דווח כי הנייה מנסה לגייס כספים שיסייעו בשיקום רצועת עזה מהנזק שנגרם בה בימי מבצע "עופרת יצוקה", לפני כשלוש שנים.

בישראל בחרו שלא לשמור על שתיקה לנוכח נסיעותיו של הנייה. בהצהרה לתקשורת הזרה מסר מרק רגב, דוברו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, כי "אני מקווה שהחיבוק החם שלו זכה הנייה באירן יקיץ מהחלומות את כל מי שהעלה ספקות באשר לאופיו הקיצוני של חמאס". הוא הסביר כי "ההנהגה של אירן וראשי חמאס חולקים את אותה אידיאולוגיה פנאטית. במובנים רבים, חמאס מהווה זרוע של אירן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת