איסמעיל הנייה יגיע לביקור בטהרן

ראש ממשלת חמאס בעזה החליט להיענות להצעתו של נשיא אירן, ויגיע לביקור בטהרן. איסמעיל הנייה, שהגיע מלווה באסירים ששוחררו בעסקת שליט, יערוך סבב פגישות עם בכירי הממשל. בנוסף, יוענק לו תואר דוקטור של כבוד באוניברסיטת טהרן

הנייה נענה להזמת אחמדינג'אד. ארכיון (חדשות 2)

התקשורת הערבית ואירנית מדווחת היום כי ראש ממשלת חמאס בעזה איסמעיל הנייה, צפוי להגיע היום לטהרן. הביקור ייערך במסגרת סבב פגישות שהוא מקיים בימים האחרונים במדינות המפרץ, וכהיענות להזמנתו של הנשיא מחמוד אחמדינג'אד בחודש שעבר.

סוכנות הידיעות האירנית דיווחה כי להנייה יתלוו בביקור שניים מאסירי חמאס ששוחררו בעסקת שליט, בהם יחיא סינוואר, אחד מבכירי האסירים שנכללו בהסכם. "בין מטרות הביקור גם עיסוק בסוגיית האסירים הפלסטינים שנלקחו בשבי על ידי הכיבוש", דווח בתקשורת האירנית.

במהלך הביקור צפוי הנייה לקיים שיחות עם ראשי ההנהגה האירנית, וככל הנראה יפגש עם אחמדינג'אד. את פניו בטהרן מקבל סגן הנשיא מוהמד רזא רהימי.

מדובר בביקורו השני של הנייה בטהרן. ביקורו האחרון היה בדצמבר 2006, אז כיהן כראש ממשלת האחדות הפלסטינית. במהלך הביקור צפוי הנייה לקבל תואר דוקטור של כבוד באוניברסיטת טהרן.  

אחמדינג'אד שלח הזמנה רשמית

אחמדינג'אד, הזמין לפני כשבועיים את ראש ממשלת חמאס ברצועה לביקור רשמי בטהרן. אחד מדוברי הנהגת חמאס בעזה, טאהר נונו, אישר את הפרטים והסביר כי ביקור הנייה באירן ייערך לרגל יום השנה השלישי למבצע "עופרת יצוקה" ברצועה - או כפי שכונה באיגרת: "יום השנה לניצחון ההתנגדות במלחמה בעזה".

ראש ממשלת חמאס קיים בתקופה האחרונה ביקור בכמה מדינות במזרח התיכון - ובהן מצרים, תוניסיה וטורקיה. הייתה זו הפעם הראשונה שבה יצא משטח רצועת עזה מאז 2007.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת