שר החוץ הרוסי לברוב מגיע לביקור בסוריה

לאחר הביקורת החריפה שספגה רוסיה על הצבעת הווטו במועצת הביטחון של האו"ם מגיע השר הרוסי סרגיי לברוב למפגש עם הנשיא אסד בדמשק. "תגובת המערב היסטרית", אמר אמש לברוב. בארה"ב מקווים שהשר ייעץ לאסד לפרוש

שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב, צפוי להגיע הבוקר לביקור רשמי ודחוף בסוריה. השר אמור להיפגש עם הנשיא אסד ולהיוועץ איתו, כשברקע קריאות המערב לנשיא הסורי לפרוש מתפקידו בעקבות האלימות הגוברת במדינה. לקראת ביקורו בדמשק הדגיש לברוב כי תגובת המערב לווטו הרוסי-סיני במועצת הביטחון של האו"ם "היסטרית".

דוברת מחלקת המדינה האמריקנית, ויקטוריה נולנד, אמרה אמש בתדריך לעיתונאים כי ממשל אובמה מקווה שהשר הרוסי ייעץ לבשאר אסד לפרוש מתפקידו. "אנו מקווים ומצפים שהשר לברוב ינצל את ההזדמנות להבהיר למשטרו של אסד עד כמה הוא מבודד ולהמליץ לנשיא להיענות ליוזמת הליגה הערבית ולפרוש מתפקידו", אמרה נולנד בתדריך.

לברוב יגיע לדמשק יחד עם ראש המודיעין הרוסי מיכאל פרדקוב למפגש מתוח עם הנשיא אסד. ערב יציאתו לביקור בסוריה טען לברוב במסיבת עיתונאים כי תגובת המערב להצבעה במועצת הביטחון נמהרת ואינה הוגנת. "הפעולות של המערב מאז ההצבעה מעידות על היסטריה", אמר השר הרוסי.

אירן מברכת על ההצבעה של רוסיה וסין

בינתיים בזירה המדינית, לא מעט ביקורת ספגו בימים האחרונים רוסיה וסין מצד מדינות המערב, על השימוש בזכות הווטו שהביא להכשלת היוזמה לגינוי מרחץ הדמים בסוריה במועצת הביטחון של האו"ם. אמש זכו שתי המדינות דווקא למחמאות - מכיוון טהרן: שר החוץ של אירן, עלי אכבר סאלחי, בירך על תוצאות ההצבעה ואמר כי "סין ורוסיה פעלו כראוי" כשמנעו הצעדים נגד בשאר אסד.

בדברים שאמר סאלחי לעיתונאים, בתום ישיבת הממשלה באירן, הסביר: "מועצת הביטחון של האו"ם התכוונה להכריע מי יעמוד בראש ההנהגה הסורית, על ידי הטלת סנקציות עליה. העובדה שעל המועצה נאסר להתערב בעניינים הפנימיים של מדינות העולם לא הפריע לחברות בה".

   רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת