"אבו מאזן יהיה ראש ממשלת האחדות"

התקדמות במגעים בין הפת"ח לחמאס: בפגישה בקטאר הסכימו יו"ר הרשות וראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל לבחון את האפשרות שאבו מאזן יעמוד בראש ממשלת אחדות זמנית, שתפקידה יהיה להכין את השטח לקראת בחירות כלליות ברשות. עוזרו של אבו מאזן תיאר את השיחות בקטאר כ"חיוביות". ע"פ ההסכם הבחירות יתקיימו בסוף השנה

מתקרבים לפיוס היסטורי? משעל ואבו מאזן (חדשות 2)

מתקרבים לפיוס פנים פלסטיני? תנועת החמאס החליטה לאמץ הצעה של אמיר קטאר, לפיה יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן יעמוד בראש ממשלת אחדות זמנית, שתפקידה יהיה להכין את השטח לקראת בחירות כלליות בגדה המערבית וברצועת עזה.

בפגישה שנערכה אתמול בדוחא בין ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל לבין אבו מאזן אמר אבו מאזן כי ישקול לעמוד בראש ממשלת המעבר, כך דיווחה סוכנות הידיעות AP מפי גורמים המקורבים אל השניים.

אתר האינטרנט של חמאס ציטט מקור מקורב לשיחות הפיוס הפלסטיניות שאמר כי אבו מאזן ומשעל הסכימו על הפרטים באופן עקרוני. במהלך פגישה שארכה שלוש שעות לא דנו השניים בשמות אפשריים נוספים לממשלת המעבר. על פי הסכמים קודמים בין הצדדים - הממשלה אמורה להיות ממשלת מומחים, ללא דמויות פוליטיות בולטות.

אבו מאזן ומשעל ישובו וייפגשו היום. בפגישתם צפויים השניים לדון באפשרות של דחיית הבחירות לסוף השנה. בשנה שעברה הוסכם בין הצדדים כי הבחירות ייערכו במאי, אך מתחזקת ההערכה כי יעד זה לא יושג. משלחות החמאס והפת"ח צפויות לקיים פגישות נוספות בימים הקרובים. עוזרו של אבו מאזן תיאר את השיחות בין הצדדים כ"חיוביות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת