בגלל פרסומת של עספור: באירן מאיימים בחרם על סמסונג

הפרסומת בה מככבים ארבע הדמויות הראשיות בעספור, גורמת לסערה באירן ובאיום על ענקית הסלולר סמסונג. "הוצגנו שם כפרימיטיבים. התנצלות לא תספיק, ואנחנו שוקלים ברצינות להכריז חרם על החברה", אמרו באירן

הגורמים למשבר: כוכבי עספור (הוט)

גורמים אירניים מאיימים לפתוח בחרם על סמסונג, לאחר שהאחרונה "העליבה את המדינה" במהלך פרסומת לסדרת הטלוויזיה המפורסמת "עספור".

במהלך הפרסומת שעוררה כעס גדול באירן, נראים כוכבי הסדרה כשהם מחופשים לסוכני מוסד, ומסתננים לאירן כביכול על מנת לבצע שם פעולה צבאית. כאשר מגיעים הארבעה למתקן, הם פוגשים בחברם, סוכן מוסד נוסף, שצפה בכל פרקי הסדרה בטאבלט של חברת סמסונג. באתר האירני "פרס טי.וי" מדווח כי האירנים זועמים על כך שמדינתם הוצגה באור שלילי ופרימיטיבי - כאשר גמלים רבים וחול משמשים כתפאורה.

גורמים באירן כבר הודיעו לחברת סמסונג שהם שוקלים ברצינות את הטלת החרם, ואחד מהם אף אמר ל"פרס טי.וי" כי "התנצלותה של החברה לא תספיק, ועליהם לשאת בתוצאות על הפקת הפרסומת". דובר חברת סמסונג בטהרן אמר לכלי התקשורת כי "אין כל קשר בין סמסונג להפקת הפרסומת, שנעשתה לחלוטין על ידי חברת הכבלים הישראלית 'הוט'".

בעולם מודאגים מהפרסומת של הוט

גם בעולם הפרסומת המשעשעת גרמה לדאגה. רשת הטלוויזיה CCTV פרסמה לפני כשבועיים כתבה סביב הפרסומת הכתבת סטפני פריד דיווחה מתל אביב, כי "המתח גבוה באזור. ממשלת אירן מציבה אצבע מאשימה לעבר ישראל ומאיימת להגיב". לאחר מכן היא מציגה: "בישראל מרחפת השאלה - האם ישראל תתקוף את מתקני הגרעין באירן - במקביל הפרסומת הזאת משודרת בטלוויזיה בישראל".

לטענת הכתבת, הפרסומת נועדה להיות מצחיקה, אבל לא ניתן להתעלם מהמציאות והתזמון שבה היא משודרת, או מהמסר הסופי שלה. למרות שלנו ברור שמדובר בצירוף מקרים, נסגרת הכתבה במשפט, "בישראל הקומדיה משקפת את המציאות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת