דיווח: אשתו ובנו של מנהיג דאע"ש נעצרו

בניסיון להצר את צעדיו של ראש ארגון המדינה האסלאמית (דאע"ש) עצרו מנגנוני הביטחון הלבנונים את אחת מנשותיו ואת בנו כשניסו לחצות את הגבול עם סוריה. לפני מספר שבועות נפצע אל-בגדדי בתקיפה של הכוחות האמריקניים

מנהיג דאע"ש, ארכיון (רויטרס)

שבועות ספורים לאחר שנפצע במתקפה אמריקנית, מכה נוספת למנהיג ארגון הטרור האכזרי בעולם: כוחות של צבא לבנון עצרו את רעייתו ובנו של אבו באכר אל-בגדדי, העומד בראש דאע"ש, בשעה שחצו את הגבול עם סוריה לפני ימים אחדים - כך על פי גורמי ביטחון לבנונים בכירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח בסוכנות הידיעות רויטרס, גורמי הביטחון סירבו למסור את שמה ואת מוצאה של האישה, שתוארה כאחת מנשותיו הרבות של אל בגדדי. בעיתון הלבנוני "אל-סאפיר" פורסם בנוסף כי הצבא עצר אותה בסיוע של מנגנוני מודיעין החוץ המקומיים.

רעייתו של מנהיג הארגון עברה את הגבול כשברשותה דרכון מזויף כשהיא מלווה בבנה. היא הועברה לחקירה על ידי מנגנוני הביטחון הלבנונים. בכך ממשיכים הלבנונים במאמצים להצר את צעדיהם של אנשי הארגון, כשבחודשים האחרונים נעצרו רבים המשתייכים או מזוהים למדינה האסלאמית.

לפני מספר שבועות נפצע אל-בגדדי באורח קשה במתקפה של כוחות הקואליציה בראשות ארה"ב. במשך ימים ספורים גורלו היה לוט בערפל, ובמערב העריכו כי ייתכן שנהרג, אך בארגון מיהרו לפרסם דברים הסותרים את הדיווחים הללו. כעת נמשך המאמץ המודיעיני להתחקות אחר צעדיו - כולל באמצעות בני משפחתו.

בינתיים ממשיך הארגון להשתלט על אזורים נרחבים בעירק ובסוריה ולהטיל את אימתו על התושבים באזור. ברשתות הערביות דווח כי הארגון החל לייצא פוספט ממפעלים שאותם כבש בעירק לעבר העיר ראקה בסוריה. לטענת מומחי טרור, ייתכן והחומר ישמש אותם להכנת חומרי נפץ.