בתו של מורנייה בביקור נדיר באירן: "נמשיך בדרכו"

שבועיים לפני יום השנה ה-4 לחיסולו של רמטכ"ל חיזבאללה בדמשק, התקבלה בתו פאטמה מורנייה בכבוד מלכים בטהרן. בתו של רב המרצחים הוצגה בפני המנהיג הרוחני של אירן, חמנאי, ואמרה: "אני הבת של מורנייה - הבת שלכם. אני ומאות מבניו של מורנייה", אמרה. צפו בפגישה הנדירה

באה לקבל את ברכת הדרך: פאטמה מורנייה, בתו של רמטכ"ל חיזבאללה עימאד מורנייה שחוסל בדמשק לפני כמעט ארבע שנים, השתתפה אמש בכינוס של בני נוער ממדינות ערב באירן, בהשתתפות המנהיג הרוחני עלי חמנאי.

שיאו של הכינוס נרשם כשמורנייה הצעירה ניגשה למיקרופון, פנתה לחמנאי והצהירה כי בכוונתה להמשיך את דרכו של אביה. "אדוני, אני הבת שלכם, פאטמה. בתו של השהיד המפקד עימאד מורנייה", אמרה פאטמה לקול תשואות. "הוא לוחם הג'יהאד המפואר שהכשיל את מאמציהם של כל מנגנוני הביטחון והמודיעין במשך יותר מ-25 שנה. הוא הרס את רשתות המודיעין שלהם ואת יראת הכבוד מהצבאות הגדולים בעולם - האמריקני והישראלי".

"היום אני יחד עם מאות מבניו של עימאד מורנייה", הצהירה מורנייה הבת. "אלו הם בני הנוער המהפכנים שלכבוד הוא לי לפגוש אותם - בזמן בו יושבים בשקט הכופרים ושמש האסלאם זורחת מחדש". האייתולה חמנאי תועד במצלמות כשהוא מביט בצעירה, ומקשיב לה קשב רב.

הטרוריסט שהיה בן טיפוחיו של משטר האייתולות

באירוע השתתפו עשרות בני נוער מהמדינות שחוו את מהפיכות "האביב הערבי", למעט בני נוער סורים. על פי הדיווח בכלי התקשורת האירניים, חמנאי פנה אל בני הנוער בכינוס והסביר להם כי מודל המשטר האיסלאמי באירן הוא המודל שעל מדינות "האביב הערבי" לאמץ בשטחן.

עימאד מורנייה, מי שנחשב ל"חוד החנית" של חיזבאללה במאבק בישראל במשך עשרות שנים ולמי שייסד את הזרוע הצבאית של הארגון, היה בן טיפוחיו של משטר האייתולות בטהרן וזכה להערכה רבה מבכירי המשטר האירני.

הוא נפגש מספר רב של פעמים עם ראשי המשטר, ואף חי מספר שנים באירן במהלך שנות ה-80', בתקופה נמלט מהמודיעין האמריקני בעקבות השתתפותו בחטיפת מטוס TWA לביירות והפיגוע במפקדת הנחתים.

בעוד שבועיים ימלאו ארבע שנים לחיסולו של מורנייה, שעל פי דיווחים זרים בוצע על ידי ישראל. ב-12 בפברואר 2008 חוסל רב המרצחים בפיצוץ מסתורי שאירע ברכבו שחנה בשכונת סוסה בדמשק - אחרי עשרות שנים בהן היה בראש רשימת המבוקשים של ישראל וארצות הברית. מאז מאיים חיזבאללה לנקום את מותו ולפגוע במטרות ישראליות ברחבי העולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת