הישראלית שלוחמת נגד דאע"ש: "אני בטוחה לגמרי, לא נחטפתי"

ג'יל רוזנברג, הישראלית בעלת האזרחות הקנדית שלוחמת לצד הכורדים בסוריה נגד פעילי המדינה האסלאמית שיגרה אות חיים לחבריה, וטענה כי לא נחטפה. "ראיתי את כל הסיפורים השטותיים שפרסמו עליי", כתבה רוזנברג. "תתעלמו מהדיווחים האלה"

"לא נחטפתי". רוזנברג (פייסבוק)

"חברים, אני בטוחה לגמרי" - כך פנתה הערב ג'יל (גילה) רוזנברג לחבריה בפייסבוק, והכחישה את הדיווחים לפיהם נתפסה בשבי דאע"ש לאחר שהצטרפה לכוחות הכורדים, הלוחמים נגד פעילי המדינה האסלאמית בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אין לי גישה לאינטרנט או אמצעי תקשורת על מנת לשמור על ביטחוני האישי", סיפרה רוזנברג. "אני לא יכולה לשמור על קשר באופן סדיר. במקרה התחברתי (לפייסבוק) וראיתי את כל הסיפורים השטותיים שפרסמו עליי. תתעלמו מהדיווחים לפיהם נתפסתי. יאללה, אחריי!".

עמוד הפיייסבוק של רוזנברג, בעלת האזרחות הקנדית-ישראלית ששירתה בעבר בצה"ל, הוצף בימים האחרונים בהודעות תמיכה ותקווה לשלומה. אחת ממכרותיה, צעירה ממוצא כורדי, טענה היום כי רוזנברג נחטפה. "יש מידע ממקור מוסמך ואמין - אנשים יקרים, ג'יל בסדר", אמרה הצעירה הכורדית.

צפירת ההרגעה בפייסבוק (פייסבוק)

משרד החוץ הישראלי הודיע אתמול כי הוא בודק את הדיווחים, וגם משרד החוץ הקנדי עורב בנושא בשל האזרחות הכפולה של רוזנברג. "ממשלת קנדה מודעת לדיווחים, לפיהם אזרחית קנדית נחטפה בסוריה. אנו בוחנים את כל הערוצים האפשריים כדי לקבל מידע נוסף, וגורמים רשמיים נמצאים במגע עם הרשויות באזור", נכתב בהודעת משרד החוץ בטרם הודיעה רוזנברג כי שלומה טוב.

על פי הפרסומים באתרים הערבים בסוריה, רוזנברג נחטפה בידי דאע"ש, לאחר שפעילי הארגון ביצעו שלושה פיגועי התאבדות נגד מוצבים של הכוחות הכורדים.