אירן מציגה: מערכת טילים מונחים בלייזר

טהרן מודיעה היום על פיתוח כלי נשק חדשים, ובראשם פגזים בקוטר 150 מילימטרים המונחים בלייזר. שר ההגנה האירני אמר כי מדובר בפצצות חכמות המסוגלות לדייק בפגיעה במטרה

אירן טוענת שהצליחה לייצר טילים מונחי לייזר שמסוגלים לזהות ולפגוע במטרות נעות ברמת דיוק גבוהה, כך מדווחת היום הטלוויזיה האירנית. בשבועות האחרונים אירן פועלת להדגיש את יכולותיה הצבאיות, ובשבועות הקרובים היא צפויה לערוך תרגיל נוסף שמדמה את סגירת מיצרי הורמוז.

בנוגע למערכת הטילים החדשה, הדגיש שר ההגנה האירני אחמד וואחידי שמערכת הנחיית הטילים החדשה מכילה פגזים בקוטר 150 מילימטרים המונחים בלייזר, שמבחינת יכולותיה היא זהה למערכות שיש בידיהם של הצבאות המתקדמים ביותר בעולם. "מלבד ארצות הברית ורוסיה יש רק עוד שלושה צבאות ברחבי העולם שיש בידם את הטכנולוגיה הזו", אמר שר ההגנה האירני בטקס במיוחד להשקת מנגנון הירי החדש.

הטלוויזיה האירנית הציגה גם ירי של טיל שמונחה על ידי המערכת, ששמה על פי הדיווח הוא "באשיר", או בתרגום מאירנית: "בעל תובנה".

בנוגע לתכנית הגרעין, אירן משדרת מסרים כפולים. מחד, גורמים בכירים במדינה הכריזו שאירן תפסיק לספק נפט לחלק מהמדינות המערב שמשתתפות בסנקציות נגדה, ומנגד נדחה הדיון בפרלמנט האירני שהיה אמור להכריע בעניין. בכירים בטהרן הביעו אופטימיות בנוגע לביקור פקחי הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, אבל דרשו מהם לגלות "מקצוענות" ולא, משרד ההגנה מאיים שיקטע את הקשרים עם הסוכנות ועם מוסדות האו"ם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת