הטנקים של אסד שוב שולטים בדמשק

לאחר יומיים של לחימה עקובה מדם, נסוגו כוחות המורדים מפרברי דמשק וכעת שולטים כוחותיו של הנשיא אסד באזור. כלי תקשורת ערבים פרסמו את תמונות הטנקים מצבא סוריה נוסעים באין מפריע. אתמול דווח כי בסוף השבוע נהרגו בקרבות לפחות 40 בני אדם

הקרבות בסוריה: צבא סוריה השתלט מחדש על פרברי הבירה דמשק אותם "כבשו" כוחות המורדים בימים האחרונים, כך מדווחים הבוקר כלי תקשורת בעולם הערבי.

לאחר יומיים של לחימה אינטנסיבית, במהלכם היה האזור תחת שליטה הצבא ושליטת המורדים לסירוגין, משודרות היום תמונות בהן נראים משוריינים וטנקים של צבאו של אסד ברחובות הפרבר המזרחי של הבירה.

אנשי "צבא סוריה החופשית" מסרו כי כוחות האופוזיציה קיבלו "החלטה טקטית" לסגת, כדי לאפשר היערכות מחדש ולהמשיך בלחימה נגד כוחות הנאמנים לנשיא בשאר אסד.

אתמול נהרגו לפחות 40 בני אדם בהתנגשויות דמים בין אנשיו של אסד להמון המתקומם. זאת, יממה אחת בלבד לאחר הודעת הליגה הערבית כי היא משעה את פעילות משלחת הפקחים בסוריה - בגלל האלימות הגואה.

שלשום שידרה רשת CNN תיעוד נדיר בו הצטרפה כתבת התחנה לאחת הקבוצות הגדולות של "צבא סוריה החופשי", ארגון האופוזיציה החמוש המנהל את הקרבות באנשיו של אסיד, וסיפקה הצצה נדירה לאופן פעילותו. באחד מפרברי דמשק, רבע שעה בלבד מהבירה, הם שלטו אז לחלוטין.

"אני הוא המלך אסד הראשון": מסבירים את המהפכה לילדים

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת