"אסד עומד לברוח": התמונה שהפכה ללהיט ברשת

40 גופות נוספות ספרו היום ברחובות סוריה, אך באופוזיציה נאחזים בדיווחים לפיהם הקרבות מתקרבים לבירה דמשק, והשליטה במרבית הפרברים של הבירה היא כבר בידי כוחות "צבא סוריה החופשי". ברשת מופצת תמונה של הנשיא המכהן, עוד בימיו כחייל, לבוש בבגדים אזרחיים, רץ עם חייליו לצדו. "רגע בריחתו קרוב", כותבים המורדים

ברח אסד, ברח. התמונה המופצת ברשת (חדשות 2)

כשברקע הדיווחים על התקרבות העימותים האלימים בין כוחות האופוזיציה החמושים לבין כוחות הביטחון של אסד לעבר הבירה דמשק, באופוזיציה הסורית לא מתכוונים להמתין וכבר מדברים על הדחת הנשיא אסד. תמונה המופצת בשעות האחרונות באתרי אינטרנט המזוהים עם האופוזיציה הסורית מבשרות על "הניצחון הקרב" של המהפכה - לקראת הפלת המשטר העלאווי.

בתמונה שהופצה נראה אסד הבן, בימיו כחייל בשירות צבאו של אביו, חאפז אסד, רץ בלבוש אזרחי יחד עם עשרות חיילים במדים שרצים בשמחה לצדו. אסד נועל נעלי ספורט ולובש מכנסי טריינינג ו"חולצת T" ומאחוריו מתועד גם אחד ממאבטחיו בלבוש אזרחי. בתחתית התמונה כתבו הגולשים: "רגע בריחתו של אסד קרוב...נודיע על כך בשמחה".

בתמונה אחרת שהופצה מתועדת תמונת פניו של אסד "מודבקים" על גופו של אדם השוכב על הרצפה כשרגל דורכת עליה. אסד, שלא במפתיע, נראה חסר אונים נוכח המצב.

בינתיים, בשטח, נמשכים הקרבות. לפחות בני אדם נהרגו במהלך היום בהתנגשויות דמים שאירעו בין אנשיו של אסד להמון המתקומם. זאת, יממה בלבד לאחר הודעת הליגה הערבית כי היא משעה את פעילות משלחת הפקחים בסוריה - בגלל האלימות הגואה.

רבע שעה מדמשק: המורדים שולטים בפרברים

אמש שידרה רשת CNN תיעוד נדיר בו הצטרפה כתבת התחנה לאחת הקבוצות הגדולות של "צבא סוריה החופשי", ארגון האופוזיציה החמוש המנהל את הקרבות באנשיו של אסיד, וסיפקה הצצה נדירה לאופן פעילותו. באחד מפרברי דמשק, רבע שעה בלבד מהבירה, הם כבר שולטים לחלוטין.

בתיעוד יוצא הדופן מסתובבת כתבת התחנה עם הפעילים החמושים ברחובות, ואלו מפגינים שליטה מוחלטת בנעשה ברחובות - ללא כל התנגדות מצד כוחות הביטחון של הנשיא הסורי, שכלל אינם נראים עוד באזור. "המשימה שלנו היא להגן על האזרחים מפעילות כוחות הממשל", אומר אחד הפעילים. "עוד ועוד מצטרפים אלינו מדי יום".

הם פרוסים ברחובות, חמושים בנשק קל, רעולי פנים. בסיוע המקומיים המתנגדים, הם הקימו ביצורים בצמתים המרכזיים. "כל שאנו רוצים זה חופש", אומרים האזרחים ברחובות לכתבת התחנה שהצטרפה גם לאחת ההלוויות שנערכה באזור. "אנחנו מסכנים את חיינו בכל פעם שאנחנו יוצאים להלוויה שכזאת".

צפו: תיעוד נדיר מפרברי דמשק 

לפתע, כפי שגם מתואר בכתבה, בהלה ברחוב. שמועה שנפוצה בין מאות המשתתפים בהלוויה מדברת על הימצאותם של אנשי כוחות ביטחון באזור. רבים מתועדים נסים על נפשותיהם מחשש לחייהם. דקות לאחר מכן מתועדים אנשי "צבא סוריה החופשי" שבים למאחזיהם ומשתלטים על הדרכים הראשיות - על מנת למנוע כל ניסיון פלישה מצד כוחות אסד.

"כוחות הממשל עדיין שולטים במצב, אך מאבדים שליטה באופן הדרגתי בפרברים", מסכמת כתבת CNN. ועל פי התמונות שהיא מספקת, בהחלט יש לה במה להיאחז. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת