חאלד משעל בביקור היסטורי בירדן

12 שנים לאחר שגורש מירדן הגיע הבוקר חאלד משעל כשהוא מלווה ב-5 בכירי חמאס לביקור בעמאן, ונפגש עם מלך ירדן עבדאללה. "הביקור נועד לתת תנופה לשיתוף הפעולה הפוליטי, לשקם את הקשרים עם ירדן ולהתכונן לפתיחת משרד של החמאס בעמאן", הדגיש דובר הארגון

משעל עם מלך ירדן ושליט קטאר, היום (חדשות 2)

ראש הזרוע המדינית של החמאס, חאלד משעל, הגיע היום לביקור רשמי ראשון בירדן מאז גירושו משם בשנת 1999. כלי תקשורת ערביים מציינים כי הביקור הוא נקודת מפנה ביחסים העכורים שבין עמאן לארגון הפלסטיני.

הביקור של משעל בירדן הסתייע הודות לגישור שביצעה קטאר. יורש העצר הקטארי, השייח' תמים בן-חמד אל ת'אני, אף מלווה את משעל בפגישותיו עם ראשי הממשל הירדני, ובהם המלך עבדאללה. יחד עם משעל מסיירים עוד חמישה בכירים מהזרוע המדינית של הארגון, שנחשב בעיני מדינות רבות בעולם כארגון טרור.

משעל, בעל אזרחות ירדנית, הודיע שיכנס בהמשך היום מסיבת עיתונאים בה יסביר את מטרת ביקורו. במשרדו של המלך טוענים שהביקור נועד ל"פרוטוקול בלבד", אבל האופוזיציה המוסלמית בירדן מכנה את הביקור בשם התואר "היסטורי".

פתיחת משרד חמאס "לא על הפרק"

באתר האחים המוסלמים בירדן נכתב: "הפגישה היום היא היסטורית. הנסיכות הקטארית תומכת במאמצי ארמון המלוכה לשקם את יחסי ירדן עם החמאס, בהתאם לאינטרסים הלאומיים של ירדן". דובר חמאס ברצועת עזה, סאמי אבו-זוהרי, אמר כי "הביקור נועד לתת תנופה לשיתוף הפעולה הפוליטי, לשקם את הקשרים עם ירדן ולהתכונן לפתיחת משרד של החמאס בעמאן".

אבו-זוהרי הוסיף: "הביקור נועד להתעמת עם כוונתה של ישראל לבטל את זכות השיבה של הפלסטינים, והפיכת ירדן לביתם של הפליטים הפלסטינים". דובר הממשל הירדני מסר בתגובה כי פתיחת משרד על ידי חמאס בבירה הירדנית כלל "אינו עומד על הפרק". בממשל מדגישים שהביקור נערך על רקע ניסיונותיו של המלך ושל הממשל הירדני להביא לפיוס בין הפלגים הפלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק