הוקפאה עבודת פקחי הליגה הערבית בסוריה

"עבודתם של הפקחים בסוריה הוקפאה באופן מיידי" - כך הודיעה היום הליגה הערבית, בשל המשך השימוש באלימות וההרג ההולך וגובר. לפי נתוני האו"ם, יותר מ-5,000 בני אדם נהרגו במדינה, מאז פרוץ המהומות בחודש מרס אשתקד

הליגה הערבית הקפיאה עבודת הפקחים (רויטרס)

הליגה הערבית הודיעה היום כי היא משהה את עבודתם של הפקחים שנשלחו מטעמה לסוריה, בשל האלימות הגוברת במדינה.

בהודעה שהוציא מזכ"ל הליגה הערבית נמסר, כי "בשל המצב הקריטי בסוריה והמשך השימוש בכוח אלים, הוחלט להפסיק את עבודת הפקחים באופן מיידי". הפקחים נשלחו על מנת לוודא שכוחותיו של אסד לא טובחים באזרחים, אולם המציאות מראה נתונים אחרים.

על פי נתונים שנמסרו מהאו"ם, מפרוץ המהומות בחודש מרס בשנה שעברה, נהרגו בסוריה יותר מ-5,000 בני אדם.

המורדים שולטים בפרברי דמשק

ובינתיים, "צבא סוריה החופשי", הכוח המזויין היחיד המנהל את המאבק החמוש בכוחותיו של אסד - ממשיך לכבוש מעוזים בדרכו לבירה דמשק. כתבת רשת CNN, ארווה דאמון, הצטרפה לאחת הקבוצות הגדולות של הארגון וסיפקה הצצה נדירה לאופן פעילותו. באחד מפרברי דמשק, רבע שעה בלבד מהבירה, הם כבר שולטים לחלוטין.

בתיעוד יוצא הדופן מסתובבת כתבת התחנה עם הפעילים החמושים ברחובות, ואלו מפגינים שליטה מוחלטת בנעשה ברחובות - ללא כל התנגדות מצד כוחות הביטחון של הנשיא הסורי, שכלל אינם נראים עוד באזור. "המשימה שלנו היא להגן על האזרחים מפעילות כוחות הממשל", אומר אחד הפעילים. "עוד ועוד מצטרפים אלינו מדי יום".

הם פרוסים ברחובות, חמושים בנשק קל, רעולי פנים. בסיוע המקומיים המתנגדים, הם הקימו ביצורים בצמתים המרכזיים. "כל שאנו רוצים זה חופש", אומרים האזרחים ברחובות לכתבת התחנה שהצטרפה גם לאחת ההלוויות שנערכה באזור. "אנחנו מסכנים את חיינו בכל פעם שאנחנו יוצאים להלוויה שכזאת".

צפו: תיעוד נדיר מפרברי דמשק 

 לפתע, כפי שגם מתואר בכתבה, בהלה ברחוב. שמועה שנפוצה בין מאות המשתתפים בהלוויה מדברת על הימצאותם של אנשי כוחות ביטחון באזור. רבים מתועדים נסים על נפשותיהם מחשש לחייהם. דקות לאחר מכן מתועדים אנשי "צבא סוריה החופשי" שבים למאחזיהם ומשתלטים על הדרכים הראשיות - על מנת למנוע כל ניסיון פלישה מצד כוחות אסד.

"כוחות הממשל עדיין שולטים במצב, אך מאבדים שליטה באופן הדרגתי בפרברים", מסכמת כתבת CNN. ועל פי התמונות שהיא מספקת, בהחלט יש לה במה להיאחז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת