אורח כבוד באירן: איסמעיל הנייה

הלחץ הבינלאומי על טהרן בסוגיית הגרעין גובר, מה שלא מפריע למשטר האייתולות לארח שם "גורמים ידידותיים" לרפובליקה האיסלאמית. הנשיא אחמדינג'אד שיגר איגרת לראש ממשלת חמאס ברצועה שבה הזמין אותו לביקור רשמי במלאת שלוש שנים למבצע "עופרת יצוקה", או כפי שכינו זאת שם: "יום השנה לניצחון ההתנגדות במלחמה בעזה"

הנייה. חוגג "ניצחון" בעזה (חדשות 2)

בזמן שהקהילה הבינלאומית מהדקת את חבל הסנקציות סביב צווארה של אירן, עסוקים בטהרן בניסיונות לשדר "עסקים כרגיל" - ובהזמנת אורחי כבוד לרפובליקה האיסלאמית. נשיא אירן, מחמוד אחמדינג'אד, הזמין הערב את ראש ממשלת חמאס ברצועה, איסמעיל הנייה, לביקור רשמי בטהרן.

אחד מדוברי הנהגת חמאס בעזה, טאהר נונו, אישר את הפרטים והסביר כי ביקור הנייה באירן ייערך לרגל יום השנה השלישי למבצע "עופרת יצוקה" ברצועה - או כפי שכונה באיגרת: "יום השנה לניצחון ההתנגדות במלחמה בעזה".

עם זאת, הבהירו בחמאס כי מועד מדויק לנסיעתו של הנייה לרפובליקה האיסלאמית טרם נקבע. ראש ממשלת חמאס קיים רק לאחרונה ביקור בכמה מדינות במזרח התיכון - ובהן מצרים, תוניסיה וטורקיה. הייתה זו הפעם הראשונה שבה יצא משטח רצועת עזה מאז 2007.

כלי תקשורת פלסטינים דיווחו בסוף השבוע האחרון כי ביקורו של הנייה נועד לחזק את מעמדו בהנהגת חמאס, על רקע כוונתו להתמודד על תפקיד ראש הלשכה המדינית של הארגון ולרשת בבוא היום את מקומו של חאלד משעל.

האחרון יערוך גם הוא ביקור ביום ראשון הקרוב בירדן - לראשונה זה 12 שנים. דיווחים שונים מצביעים על האפשרות שלראשונה אי פעם, יבקר משעל ברצועת עזה שאליה יגיע בלווי יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת