בגלל איחור של כמה דקות: כמעט משבר בין מצרים לאיטליה

שר החוץ טרצי הגיע לקהיר ועשה דרכו לפגישה עם נשיא אוניברסיטת אל-אזהר, דמות בעלת תפקיד דתי ואקדמי חשוב. עומסי התנועה בבירה המצרית לא היטיבו עמו, והוא החמיץ בכמה רגעים את שעת ההגעה המתוכננת. במוסד האקדמי האשימו אותו בעלבון מכוון - וזמן קצר אחר כך התעשתו והביעו חרטה

עומס תנועה. ארכיון (רויטרס)

זמן, כך מתברר, הוא לא רק כסף - אלא גם נוגע הרבה מאוד לכבוד: שר החוץ האיטלקי ג'וליו טרצי המבקר במצרים, כלל בתכנית נסיעתו גם פגישה עם נשיא אוניברסיטת אל-אזהר בקהיר - דמות אקדמית ודתית רבת מעלה. הוא לא שיער בדעתו כי פקקי התנועה של קהיר, שעיכבו את הגעתו בדקות ספורות, יעוררו כמעט משבר דיפלומטי של ממש.

המארח, ד"ר אחמד א-טייב, קיבל בזעם את העובדה שטרצי התייצב במקום שנקבע באיחור של כמה דקות - עד כדי כך שהורה על ביטול הפגישה. "התנהגות מסוג זה היא עלבון", מסרה הנהלת האוניברסיטה בהודעה תקיפה. דוברו של השר ציין להגנתו כי נשיא האוניברסיטה לא היה ה"נפגע" היחיד מעומסי התנועה בבירה המצרית ומסר כי טרצי "איחר גם לפגישה עם מקבילו, מוחמד עמר, מאותן הסיבות".

אחרי שהרוחות הסוערות שככו, מיהר המארח הזועם לתאם מחדש מועד לפגישה עם השר האיטלקי - שבה התנצל על מעשיו. ד"ר א-טייב אף זימן את טרצי להגיע לביתו, ובשיחה בין השניים שנערכה ממש טרם עזב השר את מצרים ושב למולדתו, הביע נשיא האוניברסיטה חרטה על האופן שבו נהג. הוא גם ביקש את סליחתו על "עוגמת הנפש" והשיבושים שגרם הביטול ללוח הזמנים המתוכנן של הביקור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת