"ג'יל בסדר, היא במקום בטוח"

אתמול דווח באתרים ג'יהאדיסטים כי ג'יל רוזנברג הישראלית-קנדית נחטפה בידי ארגון דאע"ש. חברים ממוצא כורדי הגיבו בעמוד הפייסבוק שלה וביקשו להרגיע: "זה שקר גדול, הכל בסדר איתה". בישראל ובקנדה ממשיכים לבדוק את הדיווחים בנושא

צפירת הרגעה? עמוד הפיייסבוק של ג'יל רוזנברג, הקנדית-ישראלית שעל פי הדיווח נפלה בשבי ארגון דאע"ש בסוריה, הוצף בהודעות תמיכה ותקווה לשלומה. אחת ממכרותיה, צעירה ממוצא כורדי, טענה כי "יש מידע ממקור מוסמך ואמין - אנשים יקרים, ג'יל בסדר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה, שהודבקה בתגובה לרוב החברים המודאגים בשעות האחרונות, טענה המכרה כי "יש לי הודעה באחריות מלאה - הדיווחים לא נכונים. עיתונאים מנסים להשיג מידע וכתובים שקרים עליה, תודה לכולם על הדאגה". רוזנברג הצטרפה לכוחות הכורדים הנלחמים בדאע"ש, ואתמול דווח באתרים ג'יהאדיסטים שונים כי ארגון הטרור הרצחני שבה אותה.

מכר נוסף, כורדי גם הוא, האשים את התקשורת בהמצאת הדיווח: "אני לא יודע מה עיתונאי כלשהו כתב עליה, אבל זה שקר גדול". לדברי המכר שכתב גם הוא בעמוד הפייסבוק של רוזנברג, ג'יל נמצאת בחבל הכורדי במקום בטוח, אך ללא גישה לאינטרנט.

קנדה: "בוחנים את כל הערוצים האפשריים"

משרד החוץ הישראלי הודיע אתמול כי הוא בודק את הדיווחים, וגם משרד החוץ הקנדי עורב בנושא בשל האזרחות הכפולה של רוזנברג. "ממשלת קנדה מודעת לדיווחים, לפיהם אזרחית קנדית נחטפה בסוריה. אנו בוחנים את כל הערוצים האפשריים כדי לקבל מידע נוסף, וגורמים רשמיים נמצאים במגע עם הרשויות באזור", נכתב בהודעת משרד החוץ.

על פי הפרסומים באתרים הערבים בסוריה, רוזנברג ששירתה בעברה בצה"ל נחטפה בידי דאע"ש, לאחר שפעילי הארגון ביצעו שלושה פיגועי התאבדות נגד מוצבים של הכוחות הכורדים. בשלב זה לא ידוע מה מצבה של הצעירה.

"אני מקווה שזה לא נכון, אבל אם זה כן נכון אני מתפלל בשבילך ובשביל שאר החטופים בשעות הכי קשות", כתב חבר של רוזנברג בפייסבוק. "אנחנו מתפללים בשביל חדשות טובות", כתבה חברה אחרת.

"הכורדים הם אחים שלנו"

סיפורה של רוזנברג, שנולדה בקנדה ועלתה לישראל כדי להתגייס לצה"ל, נחשף לראשונה ברשת ב'. היא בעלת תואר בהנדסת אווירונאוטיקה. אל המחתרת הכורדית היא הגיעה דרך האינטרנט, ולאחרונה עזבה את תל אביב לעיר אירביל בעירק. "יצרתי איתם קשר בפייסבוק ואמרתי להם שאני רוצה להתנדב", סיפרה לאחרונה בפוסט באינטרנט.

עם הגעתה לסוריה, עברה רוזנברג תהליך הכשרה לפני תחילת הלחימה. היא נפגשה עם לוחמות כורדיות כדי ללמוד מהן וגם כדי להעביר להן מניסיונה בצה"ל. היא טענה כי הסיבה לצעד יוצא הדופן היא "כי הם אחים שלנו, אנשים טובים שאוהבים את החיים ממש כמונו".

בחודש שעבר חגגה ג'יל את יום הולדתה ה-31, היא הודתה לחבריה הרבים ברשת החברתית על הברכות החמות שהרעיפו עליה. "זכרו, החיים יפים", כתבה במה שייתכן היה אות החיים האחרון שהתקבל ממנה. היא הוסיפה כי "בצבא אנחנו אומרים 'אחרי', בואו נראה לדאע"ש מה זה אומר".