"צוללת גרמנית נחשפה מול חופי סוריה"

השבועון הגרמני "דר שפיגל" מדווח כי בחודש שעבר חשף חיל הים הסורי פעילות של צוללת גרמנית ועליה 85 אנשי צוות, במרחק של 27 ק"מ בלבד מחופי סוריה. על פי הדיווח, הפרלמנט הגרמני לא ידע על המבצע החשאי, והצוללת שהוזהרה - שבה על עקבותיה. הליגה הערבית: לא מונחת הצעה על השולחן לשלוח כוחות צבאיים לסוריה

"צוללת גרמנית נחשפה במי סוריה". ארכיון (רויטרס)

מה חיפשה צוללת גרמנית בחופי סוריה? השבועון הגרמני "דר שפיגל" מדווח היום כי צוללת גרמנית, ועליה 85 אנשי צוות, אשר הייתה במשימה חשאית במי הים התיכון, נחשפה בסוף החודש שעבר על ידי ספינות חיל הים הסורי במהלך פעילותה - הוזהרה ונסוגה.

על פי הדיווח בשבועון הגרמני, הצוללת הצליחה להתקרב למרחק קרוב למדי של כ-27 ק"מ מחופי סוריה. לטענת גורמים ששוחחו עם העיתון, הפעולה בוצעה ללא ידיעת הבונדסטאג בברלין. "צריך לבדוק מדוע הוא לא ידע ואישר זאת", אמר דובר משרד ההגנה הגרמני לעיתון. עוד דווח כי גם במהלך המבצע הצבאי נגד משטר קדאפי בלוב, אותרה פעילות של צוללת גרמנית במים הטריטוריאליים בלוב.

בשבוע שעבר עגנה נושאת המטוסים הרוסית "קוזנצוב" בחופי סוריה. על סיפונה עלה שר ההגנה הסורי דאווד ראג'חה וזכה לסיור של כבוד, בו נכחו גם שגריר רוסיה בדמשק. "רוסיה מסייעת בהתמודדות עם המזימה לה נתונה סוריה", אמר ראג'חה במהלך הסיור.

"אין הצעה לשלוח כוחות לסוריה"

התקשורת הערבית געשה גם היום בעקבות התבטאותו אמש של שליט קטאר, השייח' חמד בן ח'ליפה אאל ת'אני, שהיה למנהיג הערבי הראשון שקרא להתערבות צבאית במטרה להפסיק את הטבח בסוריה.

רשת "אל-ג'זירה" דיווחה הערב מפי גורם בכיר בליגה הערבית, כי לא התקבלה עד כה שום הצעה רשמית לשלוח כוחות על מנת לעצור את דיכוי המהומות האלים. "בשלב זה אין הסכמה ערבית או לא ערבית על כך שיש להתערב צבאית בסוריה", אמר נציגה של אחת המדינות החברות בליגה הערבית.

אסד עצמו פרסם הבוקר הודעת חנינה לפעילים שנעצרו עד כה במהומות נגד משטרו, וכן קרא לאלו שממשיכים להתקומם להניח את נשקם. את מזכ"ל האו"ם בן קי מון, זה לא כל כך שכנע. במסיבת עיתונאים שכינס היום בביירות, קרא באן להפסיק את מעשי ההרג בסוריה וקרא לאסד להורות על כך מיד. "מספיק להרוג את בני עמך, למסלול הדיכוי אין מוצא - תם עידן שלטון היחיד במדינות ערב", הצהיר באן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת