הארמון של קדאפי הפך לשוק הפשפשים

רוכלים מציעים מכל טוב בדוכנים פתוחים למבקרים, אלפי מבקרים וימי שישי של קניות - "באב אל-עזיזיה", פעם מתחם הארמון המבוצר של שליט לוב מועמר קדאפי, הפך לאטרקציה המרכזית של הבירה טריפולי. המעוז שהופל תוך שעות באוגוסט 2011 הוא כעת סמלה של לוב הפוסט-מהפכנית והחופשית של 2012

פעם - מעוזו של הרודן הלובי, היום - שוק הפשפשים: מתחם "באב אל-עזיזיה" בטריפולי בירת לוב, שהיה מקום משכנו של מועמר קדאפי עד נפילת משטרו בחודש אוגוסט בשנה שעברה, הפך לאחרונה לאחת האטרקציות המרכזיות בבירת לוב. מדי יום מוצבים בו עשרות דוכני מכירה מכל טוב, מהם יכולים לבחור העוברים והשבים.

על הפלת המתחם המבוצר התנהלו קרבות קשים בין כוחות המורדים לבין אנשי הביטחון של קדאפי ב-23 באוגוסט 2011. קדאפי עצמו כבר היה בשלבי הימלטות מהמתחם, שגודלו 6 קמ"ר, ובתוך שעות הצליחו המורדים לפרוץ אותו ולהשתלט עליו.

"מרבית הקונים מגיעים ביום שישי"

תמונות המורדים חוגגים במתחם הפכו עד מהרה לתמונות המהפכה הלובית. מצלמות הטלוויזיה תיעדו גם את הפאר הרב במתחם: בית רחב-מימדים, בריכת שחייה ומדשאות ענק.

היום, כפי שדווח בכתבת רשת "אל-ערבייה", משמש המתחם שחומותיו כבר הופלו לשוק פשפשים. "ניתן למצוא כאן הרבה מוצרים בחצי מחיר", אומר אחד הקונים. "אתה יכול גם להיפגש כאן עם חברים ולשוחח איתם. מרבית הקונים מגיעים הנה ביום שישי".

עכשיו קוראים הרוכלים לממשל החדש להשקיע כלכלית באטרקציה. "המקום הזה הוא שלנו - לא של הרודן הלובי", סיפר אחד הרוכלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת