צפו: השר הסורי על נושאת המטוסים הרוסית

שר ההגנה הסורי זכה אתמול לסיור של כבוד על נושאת המטוסים הרוסית "קוזנצוב", העוגנת בחופי סוריה. שגריר רוסיה בדמשק אמר על סיפון הספינה: "ביקורה של נושאת המטוסים הרוסית בסוריה היא הוכחה לעומק היחסים ושיתוף הפעולה בין המדינות". שר ההגנה הסורי: "רוסיה מסייעת בהתמודדות עם המזימה לה נתונה סוריה"

מסר תקיף למערב: שר ההגנה הסורי דאווד ראג'חה סייר אתמול על נושאת המטוסים הרוסית "קוזנצוב" העוגנת בימים אלו בחופי סוריה, ונפגש עם סגן מפקד הצי הימי הרוסי. לביקורו על סיפון הספינה התלווה צוות של הטלוויזיה הסורית הממלכתית, ששידרה את התמונות מהביקור החם.

בסיור על נושאת המטוסים השתתף גם שגריר רוסיה בדמשק. "יחסי רוסיה וסוריה הם יחסים היסטוריים של שיתוף פעולה וכבוד הדדי בשירות השלום, הביטחון וחיזוקם באזור ובעולם", אמר ראג'חה במהלך הסיור על הסיפון. "אנחנו מברכים על עמדתה של רוסיה לצדה של סוריה בתקופה הזאת. היא מסייעת בהתמודדות עם המזימה לה נתונה סוריה".

שגריר רוסיה בדמשק אמר על סיפון הספינה: "ביקורה של נושאת המטוסים הרוסית בסוריה היא הוכחה לעומק היחסים ושיתוף הפעולה בין המדינות, ומדגיש את הרצון המשותף לפתח את שיתוף הפעולה הפורה בכל התחומים".

"רוצים שהמצב ישוב להיות נורמלי בסוריה"

בנוסף, הדגיש השגריר הרוסי בסוריה את המסר שמעביר הקרמלין לעולם בעצם הגעת נושאת המטוסים. "זוהי הוכחה להתעניינותה של רוסיה בנעשה בסוריה", אמר. "רוסיה מעוניינת שהמצב בסוריה ישוב להיות נורמלי, וזאת באמצעות היענות לשאיפותיו של העם הסורי בכל הנוגע לדמוקרטיה וחיים טובים יותר". הוא ציין עוד כי על סוריה לעבור רפורמות באמצעות דיאלוג וקרא להפסיק מיד את מעגל האלימות במדינה.

מדובר בביטוי נוסף של התמיכה של מוסקבה במשטר העלאווי בדמשק. מאז פרוץ המהומות הוא עומד איתן לצדו של הנשיא אסד, חרף ביקורות שהשמיע מדי פעם, בלחץ בינלאומי, על אופן ההתמודדות האלים מצד המשטר עם המחאה הנמשכת במדינה. רוסיה, יחד עם סין, ממשיכות להוות מחסום בפני אירופה וארצות הברית בפני החרפת הסנקציות נגד סוריה - גם מחשש למעורבות הולכת וגוברת מצד המערב במזרח התיכון בכלל, כפועל יוצא של התערבות בענייניה של סוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת