צפו: הרגע בו אירע הפיגוע בדמשק

ביום שישי הכה הטרור בבירת סוריה בפעם השנייה בתוך שבועיים, בפיגוע תופת בשכונת מיידאן בו נהרגו 26 בני אדם. כלי תקשורת ערביים שידרו הערב תיעוד ממצלמות אבטחה במקום, בו נראה רגע הפיצוץ. האופוזיציה ממשיכה להאשים את משטר אסד בביצוע הפיגוע

צפו ברגע הפיצוץ (חדשות 2)

הרגע בו הכה הטרור בדמשק: כלי תקשורת ערביים שידרו הערב תמונות שקלטה מצלמת אבטחה בשכונת מיידאן בדמשק, שתיעדו את רגע פיצוץ המחבל המתאבד בשכונה ביום שישי, בפיגוע שגרם למותם של 26 בני אדם. בתמונות נראים מספר שניות שגרת היומיום בשכונה, כשלפתע, בחלקו העליון של המסך מתועד הפיצוץ ומתעודת ההמולה הרבה באזור. עוברים ושבים מתועדים רצים בבהלה, וכן נרשמת תנועה ערה של כלי רכב בשכונה.

מרבית הרוגי הפיגוע הובאו אמש לקבורה בדמשק. כ-50 בני אדם עדיין מאושפזים בבתי החולים בבירת סוריה. זאת, על רקע המשך האשמות גורמי אופוזיציה כי המשטר העלאווי הוא האשם בגרימתו, ולטענתם אנשי המשטר פעלו רבות על מנת לטשטש את זירת הפיגוע זמן קצר לאחר התרחשותו ואף תועדו עושים זאת.

 

 

 

צפו בתמונות מרגע הפיצוץ בדמשק

זמן קצר אחרי הפיגוע שודרו בכלי התקשורת הסוריים תמונות זוועה מאזור הפיגוע, בהן ניכר ההרס הרב שנגרם מהפיצוץ. בתמונות נראו סימני דם רבים וכן האוטובוס המשטרתי שככל הנראה היה מטרת הפיגוע - הרוס לחלוטין. "איננו יודעים מה הייתה בדיוק מטרת הפיגוע, אך ציוד רב של אנשי ביטחון נמצא מפוזר באזור השכונה", סיפר עד ראייה במקום. "כל הרחובות באזור נסגרו לתנועה".

גורמים רשמיים בסוריה האשימו "גורמי טרור" בביצוע הפיגוע, אך גורמי אופוזיציה טוענים כי הנשיא אסד ממשיך לנהוג בציניות כלפי הדם הסורי ולגרום ל"פיגועים שסיבותיהם אינן ברורות" על מנת להציג בפני העולם מצג שווא לפיו סוריה נתונה למתקפת טרור ולא לגל מחאה. "המשטר הוא שביצע את הפיגוע. לנו אין כל יכולת לבצע פעולות שכאלה", הדגיש בראיון לרשת "אל-ג'זירה" ריאד אל-אסעד, מפקד "צבא סוריה החופשי" - ארגון אופוזיציה חמוש ובו עשרות אנשי צבא שערקו משירות המשטר.

לפני שבועיים: 55 הרוגים בפיגוע תופת

רק לפני שבועיים נהרגו 55 בני אדם בפיגוע תופת כפות שאירע בדמשק. גורמים בכירים ב"מועצה הלאומית הסורית", המהווה את ארגון האופוזיציה המרכזי במחאה נגד אסד, טענו כי משטרו של הנשיא הוא שעומד מאחורי הפיגוע המשולב. "הוא רוצה להראות לפקחי הליגה הערבית המבקרים במדינה כי סוריה מצויה בסכנה", האשימו באופוזיציה.

גורמי אופוזיציה תהו כיצד הצליחו שתי מכוניות התופת להתפוצץ באחד האזורים המאובטחים ביותר בלב הבירה הסורית. במרכז הסיקור התקשורתי של גורמי האופוזיציה עמדה הטענה כי מדובר בניסיון ציני נוסף של המשטר להפגין כלפי חוץ כי המחאה בסוריה. מרואיינים שונים טענו כי אם אכן מדובר בפיגוע של ארגון אל-קעידה, כפי שטוענים השלטונות בסוריה, כיצד קרה שלאזור כל כך מאובטח בדמשק - הצליחו אכן להחדיר את שתי מכוניות התופת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת