טורקיה ומצרים מתרגלות יחד השתלטות על כלי שיט

בעוד היחסים בין ישראל לשתי שכנותיה הולכים ומתערערים, בחרו חילות הים של מצרים וטורקיה לבצע תרגיל ימי משותף. במוקד התרגיל: השתלטות על מה שהוגדר כ"ספינות עוינות" וכן מרדף אחר ספינות או סירות חשודות בלב ים. גם הקומנדו הימי השתתף בתמרון. צפו בתיעוד מהתרגיל

שיתוף הפעולה מתהדק: כלי תקשורת מצריים פרסמו היום תמונות ראשונות מהתרגיל הימי המשותף שקיימו לאחרונה חילות הים של מצרים וטורקיה, בו נטלו חלק מאות חיילים וכלי שיט רבים.

בתיעוד מהתרגיל, שקיבל את השם "ים הידידות", הוצגו בין השאר פעולות משותפות של חילות הקומנדו הימי של שתי המדינות, כולל השתלטות על מה שהוגדר כ"ספינות עוינות" וכן מרדף אחר ספינות או סירות חשודות בלב ים.

גם יחידות הצוללנים של שני החילות נטלו חלק בתמרון, ופעילותן מתועדת בתמונות. על פי דיווחי התקשורת המצרית, הצוללנים תרגלו הגעה לשטח עוין בחשאי ופגיעה בכוחות אויבים. לשם קיום התרגיל, כפי שגם דווח במצרים, העביר חיל הים כלי שיט רבים לאזור טורקיה.

חלק מתכנית ההשתלטות על הים התיכון?

מדובר בסממן נוסף של חיזוק היחסים בין שתי המדינות בעידן שאחרי מובארק. ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן חתם במהלך ביקורו במצרים בסוף השנה שעברה על הסכם אסטרטגי, שכלל גם תיאום לתמרון ימי משותף - כמו גם הידוק היחסים במישורים אחרים.

בחודש ספטמבר בשנה שעברה, על רקע איומיו של ארדואן כי יישלח כלי שייט טורקיים לנסות ולשבור את המצור הישראלי על רצועת עזה, פורסמה בעיתון טורקי תכנית הממשל באנקרה "להשתלט על מי הים התיכון". על פי הדיווח בעיתון אז, התכנית שכונתה "ברברוס", יועדה להגביר את הנוכחות של הצי הטורקי בים התיכון, להגדיל את מספר ספינות הקרב ותחנות מטוסי הצי. "הכל בגלל שישראל לא התנצלה על אירועי ה'מרמרה'", דווח אז בטורקיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת