סוריה: 25 הרוגים ו-50 פצועים בפיגוע בדמשק

כלי תקשורת בסוריה מדווחים כי פיצוץ עז שאירע בצהריים בבירה דמשק, גבה את חייהם של לפחות 25 בני אדם. 50 נוספים נפצעו. גורם ביטחוני סורי: הפיגוע בוצע על ידי מחבל מתאבד, ואירע בסמוך למרכז משטרתי. רק לפני שבועיים נהרגו 55 בני אדם בפיגוע תופת משולב בבירה הסורית

הטרור חוזר לדמשק: לפחות 25 בני אדם נהרגו ו-50 נוספים נפצעו בפיצוץ שאירע בשעות הצהריים בשכונת מיידאן בבירת סוריה. על פי דיווחים בכלי התקשורת הסוריים מדובר בפיגוע טרור שביצע מחבל מתאבד והתרחש בסמוך למרכז משטרתי בעיר הממוקם גם ליד בית ספר בשכונה.

בכלי התקשורת הסוריים שודרו תמונות זוועה מאזור הפיגוע, בהן ניכר ההרס הרב שנגרם מהפיצוץ. בתמונות נראו סימני דם רבים וכן האוטובוס המשטרתי שככל הנראה היה מטרת הפיגוע - הרוס לחלוטין. "איננו יודעים מה הייתה בדיוק מטרת הפיגוע, אך ציוד רב של אנשי ביטחון נמצא מפוזר באזור השכונה", סיפר עד ראייה במקום. "כל הרחובות באזור נסגרו לתנועה".

גורמים רשמיים בסוריה האשימו "גורמי טרור" בביצוע הפיגוע, אך גורמי אופוזיציה טוענים כי הנשיא אסד ממשיך לנהוג בציניות כלפי הדם הסורי ולגרום ל"פיגועים שסיבותיהם אינן ברורות" על מנת להציג בפני העולם מצג שווא לפיו סוריה נתונה למתקפת טרור ולא לגל מחאה. "המשטר הוא שביצע את הפיגוע. לנו אין כל יכולת לבצע פעולות שכאלה", הדגיש בראיון לרשת "אל-ג'זירה" ריאד אל-אסעד, מפקד "צבא סוריה החופשי" - ארגון אופוזיציה חמוש ובו עשרות אנשי צבא שערקו משירות המשטר.

במקביל נמשך גל המחאה ברחובות המדינה. רבבות שסיימו את תפילות יום השישי יצאו להפגנות ענק נגד המשטר בקריאה להפילו. מאז שעות הבוקר דווח על לפחות תשעה הרוגים מאש כוחות הביטחון של אסד במדינה.

לפני שבועיים: 55 הרוגים בפיגוע תופת

רק לפני שבועיים נהרגו 55 בני אדם בפיגוע תופת כפות שאירע בדמשק. גורמים בכירים ב"מועצה הלאומית הסורית", המהווה את ארגון האופוזיציה המרכזי במחאה נגד אסד, טענו כי משטרו של הנשיא הוא שעומד מאחורי הפיגוע המשולב. "הוא רוצה להראות לפקחי הליגה הערבית המבקרים במדינה כי סוריה מצויה בסכנה", האשימו באופוזיציה.

גורמי אופוזיציה תהו כיצד הצליחו שתי מכוניות התופת להתפוצץ באחד האזורים המאובטחים ביותר בלב הבירה הסורית. במרכז הסיקור התקשורתי של גורמי האופוזיציה עמדה הטענה כי מדובר בניסיון ציני נוסף של המשטר להפגין כלפי חוץ כי המחאה בסוריה. מרואיינים שונים טענו כי אם אכן מדובר בפיגוע של ארגון אל-קעידה, כפי שטוענים השלטונות בסוריה, כיצד קרה שלאזור כל כך מאובטח בדמשק - הצליחו אכן להחדיר את שתי מכוניות התופת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת