לא זר לה: סעודיה נאבקת בהאקרים

המקרה האחרון בו חשפו האקרים סעודים את פרטי האשראי של מאות אלפי ישראלים מוכר היטב לשלטונות הסעודים. גם הם נאבקים זה זמן רב בתופעת "טרור הסייבר" לאחר שהאקרים מקומיים חדרו לחברות פרטיות בממלכה והדליפו את פרטיהם של מאות אלפי אזרחים

גם בסעודיה סובלים מהתופעה (חדשות 2)

סעודיה הרשמית עדיין לא מתייחסת לפרשת הדלפת פרטיהם האישיים ומספרי כרטיסי האשראי של מאות אלפי ישראלים, ואולי יש לה סיבה לכך - עליה היא מעדיפה שלא לדבר. בחודשים האחרונים היא עצמה נאבקת בהאקרים מקומיים המצליחים לחדור לחברות פרטיות בממלכה ולהדליף פרטים אישיים של מאות אלפים מאזרחי המדינה.

לשם המאבק בתופעה, פועלת במחוזות השונים בסעודיה מחלקה מיוחדת מטעם המשטרה המקומית העוסקת ב"הטמנת מלכודות" להאקרים סעודים ברשת, חשיפת זהותם ומעצרם. בראשית החודש שעבר נעצר צעיר בן 20, תושב מחוז "אל-אחסא'" במזרח הממלכה, אשר הצליח לפרוץ לשרתים של ארבע חברות טכנולוגיית מידע מקומיות - ולהשיג מידע רגיש וסודי אודות פעילות החברות, וכן אלפי כתובות דואר אלקטרוני, סיסמאות ופרטים אישיים של גולשים מקומיים ובאזור.

אחת החברות הגישה תלונה רשמית במשטרה - ומיד אחריה התברר כי שלוש חברות נוספות הותקפו באותה השיטה על ידי ההאקר. "הדואר האלקטרוני של החברה נפרץ, נעשה שימוש במידע סודי המועבר בין עובדי החברה באמצעות שרתי הדואר, וכן הודלפו סיסמאות סודיות ומידע רגיש נוסף אודות מספר חשובונות של החברה הפרטית", דווח בסעודיה.

בכל אתר אינטרנט אליו הצליח לפרוץ, פרסם ההאקר את ההודעה "HaCkEd By CreZy 511"

בעקבות התלונה, הוחלט לנסות ולאתר את החשוד - באמצעות "מחלקת הסייבר" המיוחדת. "בתוך 48 הצליחו אנשי המחלקה לעלות על עקבותיו, בעיקר הודות להודעות דואר ששלח, ולעצור אותו", סיפרו גורמים במחלקה לכלי התקשורת הסעודיים עם פרסום הפרשה בחודש שעבר. "התברר כי מדובר בתושב מקומי בעשור השני לחייו. הוא נעצר ונלקח לחקירה לקראת העמדתו לדין". מעצרו עורר הדים רבים בתקשורת המקומית.

"כמה כיף לראות כך את הציונים, הם מפחדים"

מדובר רק במקרה אחד מתוך רבים עליהם מדווח בכלי התקשורת הסעודיים לאחרונה. רק השבוע נפרץ אתר האינטרנט של בית החולים הציבורי בעיר "אבהא" בדרום-מערב סעודיה. שעות ארוכות לקח להנהלת האתר להשתלט על הפריצה, שבוצעה על ידי ההאקרים שכינו עצמם "היטלר הדרומי" ו"היטלר.נט".

ההאקרים הסעודיים הביעו הערב שמחה רבה מההצלחה לפרוץ לשרתים הישראליים ולהפיץ את פרטיהם האישיים של מאות אלפי ישראלים. "זו שמחה שאי אפשר לתאר, לראות 400 אלף ישראלים ניצבים בפני הבנקים שלהם ומתלוננים על גניבת פרטיהם האישיים", סיפר אחד ההאקרים המוכרים בסעודיה, המכונה "ווסקר האקר". "איזו שמחה זו לראות בנקים מבטלים כרטיסי אשראי של ציונים, ופועלים על מנת להפיק כרטיסים חדשים. הציונים מפחדים בעקבות הפעולה הזאת, ואלפים מהם מנסים לבדוק אילו פרטים אישיים שלהם הודלפו לרשת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת