היועץ החדש של אבו מאזן: מחבל משוחרר

גנרל מחמוד דמרה, מי שהיה מראשי מנגנון הביטחון "כוח 17", נעצר ע"י ישראל ב-2006 ושוחרר לפני כחודשיים וחצי בעסקת שליט, מתחיל לכהן כיועץ לענייני מחוזות בלשכת ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן. ישראל הטילה על דמרה אחריות למספר פיגועים נגד ישראלים

אבו מאזן והגנרל דמרה (רויטרס)

אבו מאזן מצא משרה מכובדת למדי לאחד האסירים ששוחררו בעסקת שליט - "יועץ לענייני מחוזות" בלשכתו של יו"ר הרשות הפלסטינית. מדובר בגנרל מחמוד דמרה, שהיה מראשי מנגנון הביטחון "כוח 17" - יחידת האבטחה האישית של יאסר ערפאת - והואשם בין היתר גם באחריות לפיגועים נגד ישראל.

דמרה נידון ל-15 שנות מאסר ושוחרר בעסקת שליט לפני כחודשיים וחצי. הוא נעצר ב-2006 סמוך לרמאללה והועלה לדרגת גנרל על ידי אבו מאזן, בעודו בכלא הישראלי. דמרה נחשב לאחד האנשים המקורבים ביותר לראש הרשות לשעבר יאסר ערפאת.

במהלך מבצע "חומת מגן", ירה דמרה טיל RPG לעבר טנק של צה"ל. על אירוע זה נשפט דמרה ל-15 שנות מאסר, שהסתיימו כאמור עם שחרורו בעסקת שליט.

אבן מאזן נפגש עם אמנה מונא בטורקיה

בהזדמנות אחרת בסוף דצמבר, נפגש אבו מאזן בטורקיה עם לא אחרת מאשר "השטן מביר נבאללה" - המחבלת אמנה מונא, שפיתתה באינטרנט את הנער אופיר רחום אשר נרצח ברמאללה, ושוחררה במסגרת עסקת שליט.

במסגרת הביקור, נפגש אבו מאזן עם עוד עשרה אסירים ביטחוניים ששוחררו וגורשו בעסקה לטורקיה. מחבל ידוע נוסף שזכה לביקור המכובד הוא ג'יהאד ירמור, אחד מחוטפיו של החייל נחשון וקסמן ז"ל, גם הוא ממשוחררי העסקה. תמונות מהמפגש שודרו בטלוויזיה הפלסטינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת