היום: הנייה יבקר בבית משפחת ארדואן

ראש ממשלת חמאס בעזה עיסמאיל הנייה הגיע לביקור רשמי בטורקיה ואמור להפגש היום עם ראש ממשלת טורקיה ארדואן בביתו. בטורקיה, שמאז תקרית המרמרה הגדילה את הסיוע לחמאס פי 24, צופים כי הנייה יתקבל בחום רב. "כל פלסטיני מתקבל בברכה בטורקיה", אמר שר החוץ אחמט דאבוטולו

היום: הנייה מגיע לביקור בבית משפחת ארדוא (חדשות 2)

טורקיה ממשיכה לחזק היחסים עם חמאס: ראש ממשלת חמאס בעזה, אסמאעיל הנייה, יגיע היום לאיסטנבול וייפגש עם ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן בביתו. כלי תקשורת בטורקיה אישרו את קיום הפגישה, לאחר שבשבוע שעבר דווח באנקרה כי "לא התקבל אישור רשמי לפגישה".

ביקורו של הנייה באיסטנבול הוא חלק מסיור במדינות האזור שהוא מקיים בימים האחרונים. בשבוע שעבר הוא יצא מרצועת עזה לראשונה מזה ארבע שנים, ומאז הספיק לבקר במצרים ובסודן.

"כל פלסטיני מתקבל בברכה בטורקיה"

בטורקיה צופים להנייה קבלת פנים חמה. "כל פלסטיני מתקבל בברכה בטורקיה", אמר בסוף השבוע שר החוץ הטורקי אחמט דאבוטולו. על פי הדיווחים, צפוי הנייה לדון עם ראשי ההנהגה הטורקית בפיוס בין חמאס לפת"ח ובהמשך הסיוע הכלכלי של אנקרה לרצועת עזה.

מדובר בצעד נוסף בחיזוק היחסים בין הממשל לאנקרה לממשלת חמאס ברצועת עזה. לפני כחודשיים דיווחה רשת אל-ג'זירה כי הסיוע הטורקי לרצועת עזה מאז אירועי ה"מרמרה" זינק פי 24 במהלך השנה החולפת טען ארדואן במספר הזדמנויות כי "חמאס הוא לא ארגון טרור, כי אם תנועה פוליטית לגיטימית". על פי דיווחים זרים, אחת הסיבות בגינה החליטה ישראל שלא להתנצל בפני טורקיה על אירועי ה"מרמרה" היא המשך תמיכתה של טורקיה בארגון חמאס בעזה וחיזוק הקשרים בין הצדדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת