מחר: אירן תתרגל שיגור טילים ארוכי טווח במפרץ הפרסי

על רקע האיום האירני לסגור את מצרי הורמוז, ישגר מחר חיל הים האירני טילים ארוכי טווח, במסגרת תרגיל שיתקיים במפרץ הפרסי. במהלך התרגיל ייבחן ירי טילים מספינות טילים, ירי נ"מ וטילי טורפדו מצוללות. על פי הדיווחים, הטילים עשויים להגיע עד לישראל

אירן תחל מחר בתרגיל רחב היקף במפרץ הפרסי, במסגרתו תשגר טילי שיוט מתקדמים. על פי דיווחי סוכנויות הידיעות, הטילים שבהם מחזיק הצי האירני, יכולים להגיע עד ישראל ולבסיסים אמריקנים ברחבי המזרח התיכון כולו.

"בתרגיל  מחר יבחנו כוחותינו ירי טילים מספינות טילים, ירי נ"מ וירי טילי טורפדו מצוללות", אמר האדמירל מחמוד מוסאווי סגן מפקד הצי האירני. "בשלב הראשון של התרגיל תיבחן מוכנות הצי להתמודדות עם האויב בזמן הלחימה, ואילו השלב האחרון יכלול תרגול ירי הטילים", הסביר מוסאווי לסוכנות הידיעות האירנית פארס.

בתגובה להטלת הסנקציות המערביות על המדינה, איימה אירן בשבוע שעבר לסגור את מיצרי הורמוז, להם חשיבות אסטרטגית גדולה, ולהפסיק בכך את יצוא הנפט. במקביל, גרר הדבר תגובה נוקשה מצד גורמים אמריקנים. דוברת מחלקת המדינה האמריקנית התייחסה לנושא וציינה כי "התנהגות האירנים היא תוצאה של יעילות הסנקציות על משטר האייתולות". אתמול אף עברה ספינת טילים של ארה"ב במיצרים, ללא התערבות או איום מצד חיל הים האירני.

ארה"ב וישראל ציינו בתגובה במהלך השבוע כי הן לא פוסלות אופציה של פעולה צבאית באירן, אם הדרכים המדיניות לפתרון המשבר הגרעיני, לא ינחלו הצלחה. עוד הוסיפו במדינות המערב כי "הטענה האירנית בדבר כך ש'פני התכנית הגרעינית לשלום', הינה סיפור כיסוי כדי להשלים את בניית הפצצה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת