צפו: אש על פקחי הליגה הערבית בסוריה

ראש משלחת הפקחים של הליגה הערבית המסיירת בימים אלו בסוריה טען אמש כי המצב בעיר חומס שקט וכי אין אירועים חריגים בה. אך תיעוד וידאו שצולם אמש מעיד אחרת: קולות ירי מקלעים וטנקים נשמע בסמוך לכמה מחברי המשלחת - שמנסים לתפוס מחסה. אמש תועדו צועדים בסמוך לטנקים הפרוסים בעיר

העימותים נמשכים בסוריה (רויטרס)

זה ה"שקט" עליו דיברה משלחת פקחי הליגה הערבית בסוריה? תיעוד וידאו חדש שצולם אמש מהעיר חומס, מציג מציאות שונה לחלוטין מזו שאותה תיאר ראש המשלחת כשטען כי "המצב רגוע ואין בה עימותים".

קטע הווידאו, שצולם אמש בשכונת "באבא עמר" בעיר. במהלך סיורם של חברי המשלחת בעיר, נשמעו קולות ירי עזים של מקלעים וטנקים והפאניקה על פניהם של חברי המשלחת ניכרת. הם מנסים לתפוס מחסה מהאש, אך כשרואים כי אחד מתושבי השכונה מצלם אותם - מנסים להיראות רגועים וטוענים כי המצב תחת שליטה.

אמש פורסמו שני קטעי וידאו בהם מתועדת פעילות הפקחים בחומס, אשר מעידה על חשיפתם למצב האמיתי בעיר. באחד מקטעי הווידאו תועדה פגישה בין ראש המשלחת לאחיו של חבר לשעבר בוועד המרכזי של מפלגת הבעת' בעיר, אשר נרצח על ידי כוחות הביטחון של אסד. המלווה של ראש המשלחת הציג בפניו את אחיו של הנרצח האיש, ואמר: "דיווחו שכנופיות חיסלו אותו. עכשיו האח יספר לך מי באמת הרג את אחיו".

בקטע וידאו נוסף שפורסם אמש תועד אחד מסיוריהם של חברי המשלחת - עשרות מטרים בלבד מכמה טנקים הניצבים במקום.

בינתיים, מרחץ הדמים נמשך. אמש דווח על 19 בני אדם נוספים שנהרגו מאש כוחות הביטחון במהלך העימותים ברחבי סוריה. במקביל, פתחו מאות העצורים המוחזקים בבית המעצר המרכזי בחומס בשביתת רעב ללא הגבלת זמן, ודרשו את הגעתה המיידית של משלחת הפקחים של הליגה הערבית לסיור במתקן המעצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת