תגרה במהלך ניקיון כנסיית המולד

בכל חג המתיחות באתרים הקדושים לנצרות עולה. זו לא רוח הקודש, אלא הסכסוכים בין בני הכתות השונות על שטח בכנסיית המולד ובכנסיית הקבר. היום במהלך הניקיונות שאחרי החג, הכמרים והנזירים מהכנסייה האורתודוכסית והכנסייה הארמנית התווכחו על מטלות, הוויכוחים הפכו למכות. שפיכות דמים נמנעה רק בהתערבות שוטרי הרשות

כנסיית המולד בבית לחם (רויטרס)

עבודות הניקיון שאחרי חג המולד בכנסיית המולד שבבית לחם, התפתחו לתגרה המונית בין הנזירים והכמרים מהכתות השונות שפועלות בכנסיה הקדושה ביותר לנצרות.

על פי סוכנות הידיעות רויטרס, מטאטאים ואגרופים התעופפו ומילאו את החלל שאירח את המיסה המרכזית לפני שלושה ימים, במקום בו על פי האמונה הנוצרית נולד ישו. לא פחות ממאה אנשי כמורה השתתפו בתגרה, חלקם מהכנסייה היוונית האורתודוקסית, חלקם מהכנסייה הארמנית האפוסטולית.

רק השוטרים הפלסטינים מנעו שפיכת דמים

המכות נפסקו רק כשהשוטרים הפלסטינים נדחפו למתחם הכנסייה, בדרך כלל הם מנועים מלהיכנס לאזור, דרך "שער הצניעות". על פי הדיווחים, השוטרים נאלצו להשתמש באביזרים לפיזור הפגנות כדי להפריד בין הניצים ולהשיב את הסדר. "זה קורה בכל שנה מחדש", אמר מפקד המשטרה חאלד אל תמימי, "לא עצרנו אף אחד - אלו אנשי אלוהים", הוסיף.

כנסיית המולד שקיימת מאז המאה ה-6, העתיקה ביותר באזור, מנוהלת על ידי הכנסייה הקתולית, היוונים האורתודוקסים והכנסייה הארמנית. בכל חג וטקס, המתיחות בכנסיות הראשיות - כנסיית המולד בבית לחם וכנסיית הקבר בירושלים מגיע לשיאה. הפעם, ויכוח על ניקיון - הפך לתגרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת