נציג מצרי ממשלחת הפקחים לסוריה נפצע

כוח ראשון של 9 פקחים הגיע בימים האחרונים לדמשק. עד כה לא הורשו הפקחים לצאת מהמלון בו הם שוהים, אך אתמול הסתננו כמה מהם לרחובות. אלא שאחד הפקחים, המצרי מוסתשאר מחג'וב, נפצע קל בעימותים בין המפגינים לכוחות הצבא. "בסוריה מתבצע רצח עם", אמר בזעזוע לאחר פציעתו והוסיף: "אפילו היהודים נוהגים ביותר כבוד"

גם הפקחים מרגישים את נחת זרועו של השלטון (AP)

כוח ראשון המונה 9 פקחים הגיע לסוריה בסוף השבוע האחרון וזכה להדגמה חיה למצב החמור השורר במדינה ועל הקלות על ההדק של כוחותיו של הנשיא בשאר אסד. אחד מהם, פקח מצרי שיצא לבחון את המצב בעצמו בעיר חומס - למד על בשרו מה המצב האמיתי בסוריה. 

תשעת הפקחים שהגיעו לעיר חומס התלוננו כי אנשי אסד לא מאפשרים להם לצאת בשלב זה מהמלון בו הם שוהים. אולם מספר אנשי אופוזיציה סורים הסתננו למלון בו שהו הפקחים, ושכנעו אותם לצאת לבחון את השטח בעצמם.

אחד מאותם פקחים שיצאו לסיור היה הפקח המצרי מוסתשאר מחג'וב, שנקלע לעימות בין מפגינים לבין נאמני הנשיא אסד וכתוצאה מכך נפצע קל. לאחר פציעתו, הוא מיהר להתראיין בתקשורת הערבית.

"רצח עם מתבצע בסוריה, אפילו היהודים נוהגים בכבוד גדול יותר מהמשטר הסורי", אמר מחג'וב לרשת אל ערבייה. שלא כמו שאר המפגינים בסוריה, קיבל מחג'וב טיפול רפואי ראוי. הודעת הכחשה לסיור הפקחים יצאה מספר שעות לאחר הריאיון, ככל הנראה מתוך חשש להמשך פעולתם של המשקיפים.

50 פקחים נוספים מטעם הליגה הערבית צפויים להגיע הבוקר לדמשק על מנת להתרשם מהמצב בסוריה ובעיר חומס. אתמול נהרגו ברחבי סוריה 31 בני אדם נוספים. עד כה נהרגו בהפגנות מעל 5000 בני אדם ונראה כי משימתם של אותם 50 פקחים צפויה להיות קשה במיוחד.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת