לראשונה מזה 4 שנים: ראש ממשלת חמאס יצא מעזה

בפעם הראשונה מאז 2007, יצא היום איסמאעיל הניה את שטחי רצועת עזה – לביקור בכמה ממדינות האזור. חמאס: הביקור, שאורגן במשך שבועות ארוכים, התאפשר הודות להתחזקותנו בעקבות אירועי "האביב הערבי". הוא ידון בהמשך הסיוע הכלכלי לרצועת עזה ובפיוס בין פת"ח לחמאס

איסמעיל הניה. יצא משטחי הרצועה (חדשות 2)

"מרגיש חופשי": ראש ממשלת חמאס איסמעיל הניה יצא בשעות הצהריים את שטחי רצועת עזה, לראשונה מזה ארבע שנים, לביקור ארוך בכמה ממדינות האזור. במהלך הסיור יבקר הניה במצרים, תוניסיה, סודן, טורקיה, קטר ובחריין.

בשעות הצהריים עבר הניה במעבר רפיח והחל את ביקורו במצרים. יציאתו את שטחי הרצועה אורגנה במשך שבועות ארוכים, ובחמאס מייחסים את האירוע להתחזקות מעמדו של הארגון מאז פרוץ אירועי "האביב הערבי". גורמים בארגון העזתי אמרו כי ראש הממשלה צפוי לדון עם בכירי המדינות בהן הוא יבקר בסוגית הסיוע הכלכלי לרצועת עזה וכן במאמצי הפיוס בין הפת"ח לחמאס.

משעל: לא עזבנו את דמשק

בשנים האחרונות יצאו בכירי חמאס שונים את שטחי הרצועה, בהם מחמוד א-זהאר, חליל אל-חיה ובכירים נוספים, במסגרת המגעים המתמשכים בין חמאס להנהגה המצרית וכחלק מהמו"מ על עסקת שליט, אולם הניה לא נכלל על בכירים אלה.

את מרבית "ענייני החוץ" של חמאס מנהלת הלשכה המדינית, שבכיריה יושבים בדמשק. בשבועות האחרונים דווח בכלי תקשורת שונים כי מרבית אנשי הלשכה המדינית עזבו את סוריה בעקבות פרוץ גל המחאה האלים נגד משטר אסד, אך יו"ר השלכה המדינית חאלד משעל הכחיש את הדיווחים בסוף השבוע, בראיון לרשת "אל-ערבייה". זאת ועוד, חמאס פרסם אמש הודעת תמיכה במשטר הסורי - הודעה נדירה מאז פרוץ גל המהומות נגד אסד.

היום דיווחו כלי תקשורת של חמאס כי משעל עצמו צפוי לבקר בימים הקרובים בירדן - לראשונה מאז גורש ממנה בבושת פנים לאחר ניסיון החיסול הכושל של ישראל על אדמתה. עם זאת, על הביקור המתוכנן דווח רבות במהלך השנה החולפת - והוא עדיין לא יצא לפועל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת