נשיא תימן המודח עוזב לארה"ב

בעימותים שהתפתחו בין כוחות הביטחון למפגינים בתימן שקראו להעמדתו לדין של הנשיא לשעבר עלי עבדאללה סאלח, נהרגו תשעה בני אדם וכ-90 נפצעו. בתוך כך הודיע סאלח כי יעזוב לארצות הברית והצהיר כי לא ישוב לפוליטיקה

הנשיא לשעבר סאלח. ארכיון (AP)

נשיא תימן לשעבר עלי עבדאללה סאלח הודיע היום כי יעזוב לארצות הברית, כדי לאפשר לממשלה הזמנית במדינה להתכונן לבחירות בו יבחר מועמד להחליפו. בתוך כך נמשכים עימותים בצנעא בין מפגינים לכוחות הביטחון. עד כה נהרגו תשעה בני אדם נהרגו וכ-90 נפצעו.

בשיחה עם עיתונאים טען סאלח שאין בכוונתו לנסות ולחזור לשלטון. "אני עוזב לארצות הברית לא בשביל לעבור טיפולים כי מצבי הרפואי בסדר, אלא כדי לצאת ממוקד תשומת הלב ומהמצלמות, ולאפשר לממשלה הנוכחית להתכונן בצורה ראויה לבחירות", הדגיש הנשיא לשעבר.

"אהיה שם לכמה ימים, אבל אחזור מכיוון שלא אעזוב את העם שלי ואת תומכי שליוו אותי 11 חודשים. אני פורש מהפוליטיקה, אך אצא לרחובות כחלק מהאופוזיציה", מדגיש סאלח.

על פי סוכנויות הידיעות במדינה, במהלך עימותים של כוחות הביטחון הנאמנים לסאלח עם מפגינים בבירת תימן, נהרגו תשעה בני אדם ונפצעו לפחות 90 נוספים. המפגינים קראו להעמיד את הנשיא לשעבר לדין. לטענת גורם רפואי במדינה, לפחות 150 בני אדם נוספים נפגעו משאיפת גז שנורה עליהם בזמן ההפגנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת