בית לחם לובשת אווירת חג

כ-90 אלף תייירים הגיעו לארץ לרגל חג המולד. רבים מהם יגיעו לבית לחם כדי להשתתף במיסה המרכזית, ובהם גם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. ראש עיריית בית לחם הביע תקווה שהשנה האזרחית החדשה תביא עמה רוח של תקווה לפלסטינים "מקווים שבקרוב נייסד את הדמוקרטיה שלנו באדמה הפלסטינית", אמר

מתכוננים לחגיגות (חדשות 2)

שעות לפני שבכנסיות ברחבי העולם תחל המיסה החגיגית, לובשת בית לחם אווירת חג. אלפי עולי רגל, תיירים ופלסטינים נוצרים הגיעו לעיר שבה, לפי המסורת, נולד לפני 2012 שנים ישו הנוצרי. בין החוגגים, גם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, שישתתף בטקס החגיגי הערב.

בניגוד למקובל באירופה, לא קיבל את פני החוגגים שלג, אבל השמש הקרירה לא הצליחה להעיב על השמחה שתגיע לשיאה בחצות, כשהמיסה המסורתית תחל בכנסיית המולד.

לפי ההערכות במשרד התיירות, הגיעו לארץ כ-90 אלף תיירים לרגל חג המולד. ראש עיריית בית לחם, ויקטור בטראש, הביע תקווה כי השנה האזרחית החדשה תביא עמה רוח של תקווה לפלסטינים, שיוכלו להגשים את חלומם ולזכות במדינה עצמאית. "אנו חוגגים את חג המולד הזה ומקווים שבעתיד הקרוב נוכל לממש את זכותנו להגדרה עצמית ולייסד את הדמוקרטיה שלנו, מדינה חילונית באדמה הפלסטינית", הוא אמר.

בכיר פתח, מוחמד אשתייה, אמר בכנס חגיגי שערכה התנועה "הוועד המרכזי של פתח עוקב אחר ההרחבה המאסיבית של ההתנחלויות באזור בית לחם. תוואי חומת ההפרדה חוסם את הדרך שעבר ישו מירושלים לבית לחם". הוא התייחס לנוצרים המתגוררים בשטחי הרשות ואמר כי אלה מהווים "חלק מהפסיפס שממנו מורכב העם הפלסטיני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת