משעל: לא עזבנו את דמשק - בכירי חמאס בבירת סוריה

ראש הלשכה המדינית של חמאס מעניק התייחסות ראשונה לדיווחים לפיהם הנהגת הארגון עזבה את בירת סוריה. "לא הייתה כל החלטה של חמאס על כך", הוא אומר בראיון לרשת "אל-ערבייה". "מספר משפחות של פעילי חמאס עזבו את דמשק, אך מסיבות משפחתיות"

התייחסות ראשונה של ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, לדיווחים בשבועות האחרונים לפיהם הנהגת חמאס בדמשק עזבה את בירת סוריה. "חמאס נמצא בסוריה", הוא אומר בראיון לרשת "אל-ערבייה". "מה שדווח בכלי התקשורת אינו מדויק".

משעל הודה כי כמה משפחות עזבו את דמשק בשבועות האחרונים, כפי שדווח בכלי התקשורת, אך דחה את הדיווחים לפיהם המשפחות עזבו מסיבות ביטחוניות וטען כי הדיווחים היו מופרזים. "מספר משפחות של פעילי חמאס עזבו את דמשק, אך מסיבות משפחתיות", אמר משעל.

"לא הייתה כל החלטה של חמאס על כך (לעזוב את דמשק)", הדגיש ראש הלשכה המדינית של הארגון. "אנחנו נמצאים בסוריה, זו המציאות".

"אל-חייאת": אסד סירב לפגוש את משעל

השבוע דיווח היומון הלונדוני "אל-חייאת" כי נשיא סוריה בשאר אסד סירב להיפגש עם משעל, משום שהאחרון קרא לו לבצע רפורמות בעקבות גל המחאה בסוריה. עוד דווח כי מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה ניסה לתווך ולהרגיע את היחסים בין השניים - אך ללא הצלחה. מלבד משעל עצמו, כפי שדיווח העיתון, הנהגת חמאס עזבה כבר את סוריה למדינות אחרות, רובה לירדן, זאת לאור המתיחות המתהווה בין הנהגת הארגון לשלטונות בסוריה.

המתיחות בין חמאס לדמשק החלה עוד לפני פרוץ המהומות בסוריה, כשמשעל קרא לאסד לבצע רפורמות במדינה מהחשש שמהפכות ה"אביב הערבי" יגיעו גם אליה. העיתון הוסיף עוד כי סגנו של משעל, מוסא אבו מרזוק, עזב לבירת ירדן עמאן תוך שהבטיח לשלטונות שלא יעסוק בפעילות פוליטית. על פי הדיווח, יש סיכוי גדול שגם משעל עצמו יחזור לירדן - ממנה גורש בבושת פנים ב-1997, לאחר ניסיון החיסול הכושל של המוסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת