40 הרוגים וכ-100 פצועים בשני פיגועים

הטלוויזיה הסורית מדווחת על שני פיצוצים עזים שהרעידו את בירת המדינה, סמוך למתקני ביטחון של הממשל. על פי הדיווח, שתי מכוניות ממולכדות התפוצצו וכתוצאה מכך נהרגו אזרחים וחיילים. סוריה: אל קאעידה עומדת מאחורי התקיפה

מראות זוועה, הבוקר בבירת סוריה: 40 בני אדם נהרגו וכ-100 נוספים נפצעו כתוצאה מפיצוצן של שתי מכוניות תופת בסמוך למתקני ביטחון של הממשל הסורי. גורמים רשמיים בסוריה מאשימים בעקבות "חקירה ראשונית", לדבריהם, את ארגון "אל-קעידה" כאחראי לשני הפיגועים - אך גורמי אופוזיציה תוהים כיצד הצליחו להחדיר את שתי המכוניות לאחד האזורים המאובטחים ביותר בלב הבירה הסורית.

כלי התקשורת הסוריים פתחו בגל שידורים פתוח ומיוחד בעקבות הפיגועים. במהלך השידור התראיינו עדי ראייה לפיצוץ שתיארו תמונות זוועה מהמקום. הטלוויזיה הסורית הממלכתית שידרה תמונות קשות לצפייה, ובשלב זה גורמי ההצלה עדיין נמצאים בזירת הפיגועים ועוסקים בפינוי הגופות. בכירים סורים ופרשנים שהתראיינו במהלך גל השידורים הפתוח האשימו "גורמים חיצוניים בהכשרת הקרקע וביצירת האווירה לתקיפה על אדמת סוריה".

עם זאת, בשידורי האופוזיציה הסוריים עמדה במרכז הסיקור התקשורתי את הפיגוע הטענה כי מדובר בניסיון ציני נוסף של המשטר להפגין כלפי חוץ כי המחאה בסוריה - מקורה בגורמים עויינים שמנסים להשתלט על השלטון. גורמי אופוזיציה שונים שעלו להתראיין בשידור טענו כי אם אכן מדובר בפיגוע של ארגון אל-קעידה, כפי שטוענים השלטונות בסוריה, כיצד קרה שלאזור כל כך מאובטח בדמשק - הצליחו אכן להחדיר את שתי מכוניות התופת.

משלחת הפקחים הובאה למקום הפיגוע

בצהריים הודיעה הטלוויזיה הסורית כי בכוונתה לשדר בקרוב את קטעי הווידאו המתעדים את הרגעים בהם אירעו הפיצוצים. ההודעה הזו שימשה בעבור גורמי אופוזיציה טיעון נוסף, כשתהו כיצד קרה שמצלמות הצליחו לתעד את רגע הפיגוע.

המתקפה על מתקני הביטחון של הממשל מגיעה יום אחרי הגעתה של המשלחת המקדימה של פקחי הליגה הערבית למדינה. בטלוויזיה הסורית דווח כי בכירים סורים ליוו את חברי המשלחת לצפות במראות הזוועה בדמשק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת