דיווח: אסד סירב להיפגש עם משעל

רעידת אדמה ביחסי סוריה- חמאס: הנשיא אסד סירב להיפגש עם ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל, כך מדווח הבוקר העיתון "אל חייאת". הסיבה לתקרית היא ככל הנראה הרפורמות אותן קרא משעל לבצע בעקבות טבח העם בסוריה. עוד דווח כי הנהגת חמאס עזבה את דמשק לירדן, וכי קיים סיכוי שגם משעל יחזור למדינה ממנה גורש

החברים הוותיקים כבר לא חברים? העיתון "אל חייאת" היוצא לאור בלונדון מדווח היום כי נשיא סוריה בשאר אסד סירב להיפגש עם ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל. על פי הדיווח, אסד סירב להיפגש עמו משום שמשעל קרא לו לבצע רפורמות בעקבות טבח העם בסוריה.

עוד דווח כי מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה ניסה לתווך ולהרגיע את היחסים בין השניים - אך ללא הצלחה. מלבד משעל עצמו, הנהגת חמאס עזבה כבר את סוריה למדינות אחרות, רובה לירדן, זאת לאור המתיחות המתהווה בין הנהגת הארגון לשלטונות בסוריה.

המתיחות בין חמאס לדמשק החלה עוד לפני פרוץ המהומות בסוריה, כשמשעל קרא לאסד לבצע רפורמות במדינה מהחשש שמהפכות ה"אביב הערבי" יגיעו גם אליה. העיתון הערבי מוסיף עוד כי סגנו של משעל, מוסא אבו מרזוק, עזב לבירת ירדן עמאן תוך שהבטיח לשלטונות שלא יעסוק בפעילות פוליטית. על פי הדיווח, יש סיכוי גדול שגם משעל עצמו יחזור לירדן - ממנה גורש בבושת פנים בשנות התשעים, לאחר ניסיון החיסול הכושל של המוסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת