תרגיל צבאי ענק בסוריה "נגד כל מתקפה על המולדת"

מאז ההכרזה בדמשק על התרת כניסת פקחים לתחומה, נהרגו מאש הצבא יותר מ-200 בני אדם בתוך כיומיים בלבד. במקביל, אסד מראה שהוא "מצפצף" על העולם ועורך תרגיל משולב של חילות הים והאוויר שלו, כולל מסרים מאיימים. כך זה נראה

בזמן שמרחץ הדמים בסוריה נמשך כמעט באין מפריע, ממשיך שלטונו של בשאר אסד להתריס בקהילה הבינלאומית באמצעות הצבא. חילות האוויר והים הסוריים ערכו היום תמרון צבאי רחב היקף, שלפי סוכנות הידיעות הרשמית של דמשק, סאנא, נועד "להדוף כל מתקפה אפשרית על המולדת".

לפי הדיווחים בסוריה, התאמנו כוחות האוויר והים בירי אש חיה ובחנו את טיב שיתוף הפעולה בין המערכים הצבאיים השונים בתרחיש של לחימה.

"בתרגיל בלטו הניסיון הרב, האיכות הגבוהה והיכולת המצוינת של הכוחות בשימוש בנשק חדיש ומתוחכם, שייספק מענה לכל ניסיון התקפה מצד האויב ומצליח לפגוע במטרותיו באופן מדויק", נמסר מדמשק. באשר לתרגיל הימי הסבירו הסורים כי "בוצע תמרון מעשי של ניסיון לפגוע בסוריה מכיוון החוף".

במקביל לתמרון הצבאי, ממשיכים כוחות הביטחון של בשאר אסד בטבח האכזרי במתנגדי המשטר, ואף מעלים את האינטנסיביות של רצח האזרחים. ארגונים זכויות אדם בסוריה דיווחו כי בעימותים שהתרחשו היום במדינה נהרגו לפחות 82 בני אדם, רובם בערים חומס ואידליב.

בכך האמיר מניין הקורבנות מאז הודעת סוריה מאתמול על הסכמתה לאפשר כניסת פקחים לתחומה ליותר מ-200 בני אדם.

התמרון הקודם: לפני כשבועיים

רק לפני 15 ימים ערך צבא סוריה תרגיל רחב היקף נוסף. הטלוויזיה בדמשק שידרה תמונות שתיעדו שיגור טילים ורקטות בתמרון הגנה אווירית שתואר שם ככזה ה"זהה לקרב אמת". הכוחות שהופעלו אז כללו טנקים, מסוקי קרב וכן ירי ארטילרי.

סוכנות הידיעות הסורית מסרה אז כי הצבא עורך תמרונים באש חיה במספר כלי נשק ובהם מטוסים ומסוקי קרב. על פי סוכנות הידיעות, הכוחות המזוינים הוכיח יכולת לפעול מרחוק, רוח קרב, ודיוק. הגנרל ראחינה אמר: "הכוחות המזוינים, תחת הנהגתו של הנשיא אסד, ישארו נאמנים למולדת ויגנו על האינטרסים של העם הסורי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת