גנרל מצרי: "לזרוק את המפגינים לתנורים של היטלר"

בעוד העימותים האלימים בקהיר ממשיכים לגבות חיי אזרחים, מציע קצין בכיר בצבא המצרי לנהוג ביד ברזל במפגינים - כשהמודל לחיקוי העומד לנגד עיניו הוא גרמניה הנאצית. "הם עבריינים שראויים להיזרק אל תוך התנורים של היטלר", אמר הגנרל ועורר סערה גדולה

מפגינים בקהיר. "לתנורים של היטלר"

קצין בכיר בצבא מצרים, שכוחותיו הרגו בימים האחרונים לפחות 13 אזרחים בעימותים האלימים בקהיר, מכנה את המפגינים "עבריינים שראויים להיזרק אל תוך התנורים של היטלר".

הקצין, הגנרל עבד אל מונעים קאטו, משמש יועץ מחלקת ההסברה של צבא מצרים. הוא אמר את הדברים בראיון לעיתון "א-שורוק" היוצא לאור בקהיר, זאת כחלק מראיונות של בכירים רבים בצבא המנסים לשכנע את דעת הקהל כי המפגינים אינם שוחרי דמוקרטיה אלא "פורעי חוק".

דבריו הקשים של הקצין הבכיר זכו כמעט מיד לביקורת חריפה מצד אנשי ציבור ופוליטיקאים מצריים. מוחמד אל-בארדעי, המתמודד לנשיאות המדינה ולשעבר יו"ר הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, אמר כי "ההתבטאות הזו משקפת הלך רוח מופרע ופלילי".

גם בארגון זכויות האדם בקהיר גינו את ההתבטאות ואמרו כי "לא ייתכן שגורם רשמי מרשה לעצמו להסית לשנאה ולהצדיק אלימות נגד אזרחים תוך הבעת תקווה שיינקטו נגדם צעדים דומים לאלה של הנאצים".

בחמשת הימים האחרונים נהרגו במצרים לפחות 14 מפגינים ומאות אחרים נפצעו בעימותים עם כוחות הצבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת