המצרית שהותקפה בכיכר משחזרת את רגעי האימה

ראדה כמאל עבד-אל חאלק הפכה, אולי בעל כורחה, לסמל המאבק החדש נגד השלטון במצרים. ראדה הופשטה, הוכתה נמרצות ונגררה ברחובות קהיר בידי חיילים אכזריים, ועתה היא מספרת על הרגעים הקשים בריאיונות לכלי התקשורת המצרים. "איש לא שעה לזעקותיי", היא משחזרת

ראדה כמאל עבד-אל חאלק, המצרית שהותקפה בידי חיילים במהלך ההפגנות בסוף השבוע, מספרת היום על רגעי האימה בכיכר תחריר במספר ריאיונות ששודרו בכלי התקשורת במצרים. 

"כשניסיתי לברוח, תפסו אותי ארבעה חיילים מהשיער והחלו לגרור אותי על הרצפה", היא מספרת. "אחד החיילים אף ניסה למשוך אותי ברגליי, והאחר הפשיט אותי".

ראדה מוסיפה כי "זה היה נורא, גררו אותי ברחוב מול כולם ואיש מהחיילים לא נענה לקריאות העזרה שלי או לקריאותיהם של המפגינים לחדול ממעשיהם שהתרחשו מול משכן הפרלמנט. חשבתי שאני אמות שם".  

יש לציין כי עדותה של המפגינה מעוררת סערה בתקשורת הערבית בכלל ובתקשורת המצרית בכלל. מספר גופים המזוהים עם המאבק למען זכויות נשים במצרים הודיעו כי בימים הקרובים הם מתכננים הפגנות תמיכה למען עבד-אל חאלק.

במהלך סוף השבוע נהרגו עשרה בני אדם ומאות נפצעו בהתנגשויות בין כוחות צבא למפגינים בכיכר תחריר שבקהיר. המפגינים הביעו את זעמם על השימוש המופרז בכוח מצדם של החיילים ואמרו: "אף אחד לא יכול לקבל את מה שקורה כאן. המועצה הצבאית רוצה להשתיק את כל הביקורת, ואנחנו לא נקבל את ההשפלה הזאת רק למען ה'יציבות'".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת