מול המצלמה: חיילים מצרים מתעללים בנשים

העימותים האלימים בכיכר תחריר בקהיר נמשכים גם הבוקר, זה היום השלישי ברציפות, כשעד כה נהרגו 10 בני אדם ועוד מאות נוספים נפצעו. "זה כמו חתול ועכבר, הצבא פושט עליהם ושוב נסוג", אמר אחד המפגינים. במקביל מתרבות העדויות על התעללות קשה של חיילים בנשים שבין המפגינים. "איפה הכבוד של החיילים?", שאל אחד מהם

במצרים נמשכות גם הבוקר המהומות ברחובות קהיר. כוחות צבא מתעמתים עם המפגינים בכיכר תחריר, זה היום השלישי ברציפות. עד כה נהרגו 10 בני אדם ועוד מאות נוספים נפצעו, במסגרת גל המהומות האחרון המטיל צל כבד על הבחירות החופשיות הראשונות במצרים.

עדי ראייה מסרו כי לפנות בוקר התקדמו החיילים מהמחסומים המוצבים סביב הכיכר לעבר המפגינים, וכי במקום נשמעים קולות ירי. "זה כמו חתול ועכבר, הצבא פושט עליהם ושוב נסוג", אמר אחד המפגינים בכיכר לסוכנות הידיעות רויטרס.

מאות מפגינים התייצבו בכיכר תחריר מוקדם מאד הבוקר, חלקם מתחממים אל מול מדורות מאולתרות, זאת לאחר שכוחות הצבא שרפו כליל את האוהלים שבהם לנו, מאז תחילת המחאה לפני כחודש.

חיילים תועדו מתעללים בנשים מפגינות

במקביל, מתרבות העדויות על התנהגות אלימה במיוחד של כוחות הצבא כלפי נשים שהשתתפו בהפגנה. תמונות שצולמו באזור כיכר תחריר בימים האחרונות מתעדות חיילים המפילים נשים למדרכה תוך שהם מושכים בשערותיהן ומסירים את כיסוי הראש שלהן.

אישה אחת תועדה כשהיא מוכה בפניה על ידי קבוצת חיילים, ותמונה אחת המעוררת סערה בעולם מציגה אישה בבגדים תחתונים כשמעליה חיילים המתעללים בה באלימות קשה. "איפה הכבוד של החיילים? הם חושבים שזה גברי?", שאל בזעם סטודנט מצרי צעיר שהיה עד למתקפה על האישה. "אף אחד לא יכול לקבל את מה שקורה כאן. המועצה הצבאית רוצה להשתיק את כל הביקורת, ואנחנו לא נקבל את ההשפלה הזאת רק למען ה'יציבות'".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת