תוניסיה: בוטל צו המעצר לסוהא ערפאת

אלמנת ה"ראיס" הפלסטיני שנחשדה במעילת כספים יכולה לנשות לרווחה: שר המשפטים בתוניס הודיע על ביטול החשדות נגדה. בריאיון מהחודש שעבר היא אמרה: "לא בניתי מועדון לילה אלא בית ספר, וגם לא הקמתי בית סוהר לזרוק לתוכו אנשים"

סוהא ויאסר ערפאת (AP)

שלטונות תוניסיה הודיעו אחר הצהריים על ביטול צו המעצר הבין לאומי שהוצא נגד סוהא ערפאת, אלמנתו של יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת. דובר משרד המשפטים בתוניס הודיע כי "שופט חוקר שמונה בנושא החליט לבטל את הצו".

השלטונות בתוניסיה הוציאו באוקטובר האחרון את הצו, בדרישה להביא את אשת ה"ראיס" המנוח לחקירה בחשד שהייתה מעורבת במעילת כספים. האירוע שבו נקשר שמה של ערפאת היה פתיחת בית הספר "קרתגו" שליד הבירה תוניס ב-2007, שלשמו פעלה יחד עם לילה טרבלסי, רעיית הנשיא המודח זין אל-עבדין בן-עלי.

ערפאת הכחישה מכל וכל את החשדות נגדה, וטענה כי נפלה עצמה קורבן להתנהלות לא חוקית שלה הייתה אחראית טרבלסי. בחודש שעבר, במלאת שבע שנים למות בעלה, העניקה סוהא ערפאת ריאיון בנושא - שבו אף חשפה את בתם המשותפת, זהווה.

על הטענות נגדה אז אמרה: "לא בניתי מועדון לילה אלא בית ספר, וגם לא הקמתי בית סוהר לזרוק לתוכו אנשים". בשל החשדות שהייתה מעורבת בשחיתות, החליטו בתוניסיה לנשל את ערפאת מכל הנכסים שהחזיקה במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת