בקרוב בסיני: בלי אלכוהול וביקיני

כבר שנים שרבבות ישראלים מדרימים לסיני בעיקר בשביל החופים המרהיבים והמחירים הזולים. אולם האחים המוסלמים דורשים להטיל תקנות חדשות שעשויות לשנות לגמרי את הרגלי החופשה בחצי האי. בין התקנות: אסור לשתות אלכוהול, אסור להסתובב עם ביקיני, והחופים? נפרדים לגברים ונשים

ביקיני בסיני? תסתפקו בגלביה ובורקה (רויטרס)

למרות הירידה במספר התיירים בשנים האחרונות, סיני עדיין נחשבת ליעד מועדף על ישראלים רבים. החופים השקטים, המחירים הזולים והיופי המדברי מושכים רבבות מבקרים מהארץ ומן העולם אל חצי האי הפסטורלי.

אלא שנראה כי בקרוב ליעד הנחשק לא יהיה מה להציע - משום שהמפלגות האיסלאמיות במצרים קוראות לאסור על שתיית אלכוהול בסיני, על בגדי ים מסוג ביקיני ואפילו על רחצה משותפת לנשים וגברים.

עמדתן של התנועות הקיצוניות הסלפיות במצרים באשר לצניעות בסיני ידועה ומוכרת, והן דוגלות בהחלת חוקי ההלכה המוסלמית על מצרים כולה. ואולם גם תנועת האחים המוסלמים, שנחשבת למפלגה פרגמטית יחסית וזכתה ברוב של כמעט 40 אחוזים בסיבוב הראשון של הבחירות במצרים, רוצה לשנות את הסגנון "הפרוע" שדבק בסיני.

"תיירים אינם צריכים לשתות אלכוהול כשהם באים למצרים, יש להם המון בבית", אמר עזה אל-ג'רף, מועמד לפרלמנט מטעם האחים המוסלמים. "הם באים לראות את הציוויליזציה העתיקה ולא לשתות".

גם המטיף בעל ההשפעה יאסר בורהאמי קרא ל"תיירות חלאל" (תיירות על פי ההלכה), ואמר בראיון לטלוויזיה כי "מלון חמישה כוכבים בלי אלכוהול, חוף נפרד לנשים – כל אלו יגרמו לכך ששני הצדדים יוכלו ליהנות מחופשה ללא חטאים. התיירים לא חייבים לשחות בביקיני ולפגוע בנוער שלנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת