אבו מאזן באונסק"ו: נאבק עד הכרה

ארגון החינוך המדע והסביבה של האו"ם קיבל את הרשות הפלסטינית כחברה קבועה בארגון בטקס שנערך היום במטה הארגון בפריז. יו"ר הרשות הודיע כי הוא נחוש להמשיך בדרכו עד שתהיה הכרה במדינה פלסטינית עצמאית

טקס הקבלה הרשמי של הרשות הפלסטנית כחברה מן המניין בארגון החינוך, המדע והסביבה של האו"ם (אונסק"ו) נערך היום בהשתתפות יושב ראש הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס. בשעה זו נואם אבו מאזן במטה אונסק"ו. את נאומו העברנו בשידור חי.

יו"ר הרשות השיב לשאלות העיתונאים על הפנייה למועצת הביטחון של האו"ם, שעוררה לא מעט ביקורת נגד הפלסטינים ברחבי העולם על כך שהם נוקטים בצעדים חד צדדים. ""זהו אמצעי עבורנו להשגת המדינה הפלסטינית", אמר אבו מאזן. " הגשנו את הבקשה למועצת הביטחון, והיו לא מעט התנגדויות של כמה מדינות, אבל כרגע אנחנו מנהלים דיאלוג עם כל מדינות העולם, על מנת להביא את ההחלטה להצבעה. ייתכן שנגיש את ההחלטה למועצת הביטחון של האו"ם כשנשיג את הרוב הנדרש עבורנו".

"אם לא נשיג רוב בפעם הראשונה, נמשיך עד שנשיג את הרוב הדרוש לנו כדי להתקבל ולקבל את ההכרה", הוסיף אבו מאזן. יו"ר הרשות התייחס בהמשך דבריו גם להסכמות שהושגו לאחרונה עם ארגון החמאס והסביר כי הן יסייעו בפיוס. "חמאס הוא חלק מהעם הפלסטיני, ולכן לא ניתן להחשיב אותו כמכשול וכסיבה שתגרום למדינה כזאת או אחרת להצביע נגד המהלך הפלסטיני באו"ם לבקשה להכרה במדינה", אמר.

מוקדם יותר הונף הדגל הפלסטיני הונף במטה הארגון בפריז, כשברקע התנגן ההמנון הפלסטיני. ב-31 באוקטובר, קיבל אונסק"ו את הרשות הפלסטינית כחברה מן המניין. מדובר בארגון הראשון של האו"ם שמכיר בחברותה של הרשות הפלסטינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת