חיזבאללה חושף את שמות סוכני ה-CIA

בחיזבאללה חוגגים את חשיפת סוכני ה-CIA ומפיצים סרטון אנימציה בו נחשפים חלק מהשמות והכינויים של אנשי סוכנות הביון האמריקנית. בסרטון מתוארת פעילות הסוכנים על אדמת לבנון, שנחשפו אחרי שאחד המודיעים החליט "לעבור צד". צפו

פעילות אנשי סוכנות הביון האמריקנית - ה-CIA בלבנון נחשפה הודות לאחד המודיעים "שעבר צד", כך מגלה בכיר בארגון המודיעין האמריקני לשעבר שהתראיין בעילום שם לטלגרף הבריטי. בחיזבאללה מתגאים בהישג ומפרסמים סרטון אנימציה שמדמה את פעילות אנשי ה-CIA על אדמת לבנון.

בסרטון, שפורסם ברשת אל-מנאר, מתוארת פגישה בין סוכני ארגון הביון האמריקני למודיעים במסעדת פיצה האט בבירות. הדיווח המאוייר מתבסס על חשיפת רשת המודיעים שגוייסו לשירות ארגון המודיעין האמריקני בתוך הארגון השיעי אחרי שאחד מאנשי הרשת החליף צד והפך לסוכן כפול. 

בחודש מרץ האחרון גילה מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה בנאומו שחשף לפחות שני מרגלים שעבדו עבור הCIA. בטלגרף משערים שאחד מאותם מרגלים הוא זה שבגד במפעיליו והביא לחשיפת הרשת כולה. באותו נאום אמר נסראללה ששגרירות ארצות הברית בבירות היא למעשה "קן מרגלים".

"הסוכנות אינה מגיבה מתוקף החוק לטענות שגויות מארגוני טרור", אמרה דוברת הCIA ג'ניפר יאנגבלאד. "אני חושבת שכדאי לזכור שהחיזבאללה הוא ארגון מסוכן, וכי אל-מנאר היא זרוע התעמולה של הארגון. העובדות האלה לבדן מעלות ספקות לגבי אמינות הטענות".

רשת הביון האמריקנית כללה 10 בכירים שעבדו תחת כיסוי דיפלומטי

הגורם החסוי אמר לטלגרף שאחד הסוכנים נחשב לכוכב עולה ב-CIA וכי מדובר בסוכן שהיה מעורב מאוד בנעשה בעירק. אותו בכיר טוען עכדיו שלאחר החשיפה, המשך הפעלתו של הסוכן מוטלת בספק. במקרה דומה שאירע לפני כשנה, חשיפתם של אנשי CIA בפקיסטן, ובהם את ראש הארגון, הביאו אותו לעזוב את המדינה.

עוד טוען הבכיר שהארגון העביר את המידע על סוכנות הביון האמריקנית לידי גורמים עמיתים בטהרן. על פי הסרטון, צוות הCIA בלבנון כלל 10 בכירים שכולם עבדו תחת כיסוי דיפלומטי ומטרתם הייתה להפעיל את רשת המודיעין בלבנון. בחיזבאללה טוענים ששמות הסוכנים האמריקנים שפעלו בבירות הם דניאל פאטריק מקפילי ולואיס קאהי. למשתפי הפעולה הם קראו - ניק, ליזה, ג'והן ויוסוף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת