דוח האו"ם: 5,000 הרוגים בסוריה מאז פרוץ המהומות

מועצת האו"ם לזכויות האדם מציירת בדוח חדש תמונה עגומה למדי על המתרחש בסוריה: מאז תחילת המהומות לפני כ-8 חודשים נעצרו אלפי אזרחים סורים בידי כוחות הביטחון. אלפים אחרים נמלטו למדינות שכנות מאימת המשטר. מספר ההרוגים חצה את רף ה-5,000, ורק ממשיך לעלות

דוח חדש של מועצת זכויות האדם של האו"ם מעריך שכ-5,000 אזרחים סורים נהרגו מאז תחילת ההפגנות נגד הנשיא בשאר אסד. פרטים מתוך הדוח, שיימסר למועצת הביטחון של האו"ם, הגיעו לידי סוכנות הידיעות הצרפתית.

מנתוני הדוח עולה שכ-14 אלף סורים נעצרו מאז פרוץ המהומות במרץ האחרון לפי הדוח שתמסור נציבת מועצת זכויות האדם של האו"ם, נאבי פילאי. 12,400 תושבים נוספים ברפובליקה הסורית נמלטו למדינות שכנות מאיום משטרו של אסד.

לקראת הדיון הצפוי להתקיים בדלתיים סגורות על המצב בסוריה, כתבה פילאי בדוח כי המצב בסוריה "ממש בלתי נסבל".

אחרי שמונה חודשים של מהומות והתקוממות אלימה במדינה, הנשיא הסורי אסד ממשיך לשלוט במדינתו באגרוף ברזל. מספר ההרוגים מידי כוחות הביטחון הסורים מתחילת החודש בלבד עומד על 200 בני אדם לפי הערכת גורמים באו"ם. לדברי גורמים באופוזיציה, יותר מ-30 בני אדם נהרגו בעימותים במדינה רק ביממה האחרונה, וגם צעדים כלכליים שנקטה האופוזיציה לא הועילו ואף נענו בתגובה אלימה מצד הנשיא הסורי.

במדינה מדווחים על לפחות 26 הרוגים מקרב מתנגדי השלטון ביממה האחרונה בלחימה בין המורדים לכוחות הנאמנים לנשיא אסד. מנגד, גם חמישה חיילים נאמנים לאסד נהרגו בלחימה. מאות עריקים מהצבא השתתפו אתמול באחד הקרבות העזים ביותר בתשעת חודשי המאבק, לא רחוק מהגבול עם ירדן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת