אסד ממשיך להלום בעם הסורי

נשיא סוריה בשאר אסד ממשיך לדכא באלימות את ההתקוממות נגדו. יותר מ-31 בני אדם נהרגו במדינה ביממה האחרונה, בעימותים בין צבאו של אסד לצבא העריקים. גם ניסיון לפגיעה כלכלית באסד על ידי שביתה גרר פתרונות אלימים מצד אסד - כשחייליו פרצו לחנויות והכריחו את בעליהן לעבוד

מתקוממים נגד אסד. ארכיון (AP)

אחרי שמונה חודשים של מהומות והתקוממות אלימה במדינה, הנשיא הסורי אסד ממשיך לשלוט במדינתו באגרוף ברזל. יותר מ-30 בני אדם נהרגו בעימותים במדינה ביממה האחרונה וגם צעדים כלכליים שנקטה האופוזיציה לא הועילו - ונענו בתגובה אלימה מצד הנשיא הסורי.

במדינה מדווחים על לפחות 26 הרוגים מקרב מתנגדי השלטון ביממה האחרונה בלחימה בין המורדים לכוחות הנאמנים לנשיא אסד. מנגד, גם חמישה חיילים נאמנים לאסד נהרגו בלחימה. מאות עריקים מהצבא השתתפו אתמול באחד הקרבות העזים ביותר בתשעת חודשי המאבק, לא רחוק מהגבול עם ירדן.

בנוסף, בערים רבות בסוריה הוכרזה שביתה כללית - עוד ניסיון של האופוזיציה ללחוץ על משטרו של אסד, הפעם מבחינה כלכלית. אסד מצדו שלח את אנשיו לפרוץ בכוח לבתי עסק והכריח את בעליהם לשוב לעבוד.

אמש אמר שר הביטחון אהוד ברק כי ימיו של השלטון הנוכחי ספורים. בנאום שנשא בוועידה העולמית למדינות בווינה, אמר ברק: "נפילתו של בשאר אסד תהיה ברכה למזרח התיכון, זו תהיה מכה לציר אירן חיזבאללה", דברי שר הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת