דיווח: "120 אנשי חיזבאללה נהרגו בעימותים בסוריה"

מכה קשה לארגון הלבנוני, המסייע למשטר אסד בדיכוי המהומות במדינה: גורם בכיר בצבא המורדים בסוריה מדווח כי לפחות 120 פעילי חיזבאללה ו-40 פעילים אירניים נהרגו בעימותים ברחובות. "גופותיהם הועברו במטוסים לאירן במטוסים צבאיים", דווח

נסראללה ואסד. חיזבאללה נפגע (חדשות 2)

נזק כבד לחיזבאללה בעימותים בין גורמי האופוזיציה לכוחות הביטחון של אסד: בכיר ב"צבא השחרור הסורי", הגורם החמוש היחיד שנלחם ברחובות בימים אלו בצבא הסורי, אומר היום כי יותר מ-120 פעילי חיזבאללה ו-40 פעילים ב"משמרות המהפכה" וה"בסיג'" האירניים נהרגו במהלך העימותים ברחובות סוריה מאש "צבא השחרור", כך מדווח היום עיתון בכווית.

על פי הדיווח, מרבית פעילות המורדים מתמקדת בפגיעה במליציות חמושות שמסייעות לצבא הסורי לדכא את המהומות במדינה, ואשר הגיעו לסוריה בהנחיית המשטר בשלושת החודשים האחרונים. "מרבית ההרוגים של חיזבאללה ושל אירן הם מחומס, חמה ופרברי דמשק", אמר הגורם הבכיר. "אלא שגופותיהם הועברו במטוסים לאירן במטוסים צבאיים - שגם מעבירים נשק למשטר אסד".

"עשרות פצועים מאושפזים בסוריה"

לדבריו, בשבועות הקרובים תתמקד הפעילות ברחובות נגד צבא אסד - בעיקר בניסיון לחטוף פעילים של המליציות החמושות הזרות הפועלות על אדמת סוריה, לצלם את הודאותיהם כי הגיעו לסוריה בהנחיית המשטר, ולפרסם בכלי התקשורת. בכך, הוא מהווה, ניתן יהיה לאחר מכן להעמידם לדין בגין פשעים נגד האנושות.

"עשרות פצועים של חיזבאללה עדיין מאושפזים בכמה בתי חולים צבאיים בדמשק ובצפון המדינה", אמר הגורם הבכיר. הוא הוסיף כי חיילים שערקו מהצבא הסורי העידו כי לחיזבאללה חלק פעיל בהובלת מעשי הרצח והדיכוי ברחובות סוריה.